Масштабна операція Росії з захоплення Авдіївки використовувала настільки значну кількість військових підрозділів окупантів, що цього було б достатньо для захоплення кількох подібних населених пунктів одночасно, а втрати під час неї були рекордними за всю війну для армії РФ.

Попри великі втрати, Росія продовжує атакувати, не звертаючи уваги на втрати, оскільки вважає, що має «ще дуже багато» ресурсів. Такі деталі щодо значних втрат ворога у битві за це місто були розкриті майором ЗСУ, заступником командира 3-го окремого штурмового батальйону Максимом Жоріним в Telegram.

«Кількості підрозділів РФ, які задіяли для взяття Авдіївки, насправді вистачило б для захоплення кількох подібних населених пунктів. Так, вони зазнали і продовжують зазнавати втрати у шаленій кількості, проте ресурсу мають ще дуже багато», — написав він.

Жорін уточнив, що має на увазі під великими втратами росіян на Авдіївському напрямку.

«Щоб ви розуміли — за добу росіяни можуть привезти на одну позицію по 150-200 нових людей. Їх розібʼють, на наступну добу вони знову привозять таку ж кількість», — зауважив військовий.

Зазначимо, за словами офіцера 59-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ ім. Якова Гандзюка Сергія Цехоцького, після захоплення Авдіївки росіяни відчули ейфорію, а тому збільшили кількість штурмів по всій лінії фронту.

«Тільки з вечора до 5-ї ранку було вісім штурмових дій. Дуже страшного нічого немає. Фронт вирівнявся, і це наразі допомагає. Але все-таки у них — трохи ейфорія, вони думають перехопити час. Тактична ініціатива поки що у них в руках», — сказав він.

Він зазначив, що через збиття російських літаків противник зменшив кількість скидів керованих авіаційних боєприпасів. Цехоцький додав, що зараз літаки РФ утримуються якнайдалі від лінії фронту.

«Загалом, те, що роблять Сили оборони, коли у них падають літаки, це значить, що вони починають боятися. Відчутно зменшилась кількість КАБів, які вони скидають. І літаки знаходяться далі, бояться долітати до лінії зіткнення. Тому точність їхнього ураження також зменшується», — зазначив він.

Нагадаємо, як йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни, армія Російської Федерації після захоплення Авдіївки на Донеччині підтримують відносно швидкий темп наступальних операцій. Впродовж найближчих тижнів окупанти можуть захопити населені пункти на захід і північний захід від міста.

«Російські війська намагаються використати тактичні можливості, надані захопленням Авдіївки, і, здається, зберігають відносно високий темп наступальних операцій, спрямованих на просування якомога далі в районі міста до того, як українські сили стануть більш згуртованими та важчими для проникнення оборонні рубежі в районі», — йдеться у звіті американських фахівців.

Зазначається, що окупанти тимчасово знизили темп своїх операцій, очищаючи Авдіївку після окупації 17 лютого. Втім, відтоді вони відновили відносно високі темпи наступів на захід і північний захід від Авдіївки.

Аналітики з посиланням на речника Таврійського угруповання військ Дмитра Лиховія зауважують, що війська РФ нещодавно збільшили чисельність своїх ударних груп на цьому напрямку (Авдіївка через західну Запорізьку область) з невеликих загонів до взводів і навіть рот.

«Зараз російські війська зосереджують удари на захід від Авдіївки в напрямку Бердичів, Орлівки та Тоненького, де українські війська зайняли безпосередні оборонні позиції для прикриття відходу з Авдіївки та сприйняття наступальних операцій Росії», — наголошують в ISW.

Українські військові кажуть, що станом на 27 лютого Сили оборони України стабілізували свої рубежі оборони на лінії Тоненьке-Орлівка-Бердичі. Втім, українські військові спостерігачі характеризують ці укріплення на захід від Авдіївки як такі, що «розчаровують» та є «проблематичні». Своєю чергою, російські мілблогери стверджували, що ЗСУ важко утримувати оборонні позиції безпосередньо на захід від Авдіївки, і прогнозували, що українські сили зосередяться на лінії оборони на заході, які почали будувати в листопаді 2023-го.