Росія готується до війни з Китаєм. Збройні сили РФ відпрацьовували застосування тактичної ядерної зброї на початковій стадії конфлікту з великою світовою державою, відповідно до витоку інформації з російських військових файлів, що включають сценарії підготовки до вторгнення Китаю.

Про це повідомляє Financial Times.

У секретних документах описується поріг застосування тактичної ядерної зброї, який нижчий, ніж Росія коли-небудь публічно визнавала.

Схованка складається з 29 секретних російських військових файлів, складених у період з 2008 по 2014 рік. Незважаючи на те, що документи датуються 10 роками і більше, експерти стверджують, що вони, як і раніше, актуальні для сучасної російської військової доктрини.

Матеріали навчань показують, що Східний військовий округ Росії відпрацьовував численні сценарії, що зображують китайське вторгнення.

В одній із вправ, що описують гіпотетичний напад Китаю, зазначається, що Росія, названа в рамках військової гри «Північною Федерацією», може відповісти тактичним ядерним ударом, щоб зупинити просування «Півдня» з другою хвилею сил вторгнення.

Поріг визначається як сукупність чинників, за яких втрати російських військ «необоротно призведуть до їхньої нездатності зупинити велику ворожу агресію», що є «критичною ситуацією для державної безпеки Росії».

Передбачається, що російські військові зможуть використовувати тактичну ядерну зброю для досягнення широкого спектра цілей, включно зі «стримуванням держав від агресії або ескалації військових конфліктів», «припиненням агресії», запобіганням втрати боїв або території російськими військами, а також підвищенням ефективності російського військово-морського флоту.