Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє дві стратегії війни, за якими йтиме Україна у 2024 році. План подальших дій базується на тому, чи отримає наша країна допомогу від США.

Сили оборони мають бути готові до різних ситуацій. Детальніше про підготовку двох планів для війни розповів офіцер ЗСУ Тарас Березовець.

Як відомо, президент Володимир Зеленський на підсумковій конференції 26 лютого окреслив перспективи війни у 2024 році. Очільник країни назвав чіткі терміни загострення ситуації, виходячи з того, що задекларована кількість озброєння, яке вже мало б надійти та на яку розраховують підрозділи ЗСУ, може не з’явитися на полі бою. Адже Конгрес США, за оцінкою Білого дому, не виконує свою роботу.

«Цей рік буде вирішальним й критична фаза може настати вже у березні – квітні», – зазначив Березовець.

Військове керівництво України під проводом головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського розробляє “план А” й “план Б”. На випадок, якщо Україна отримає обіцяну допомогу в повному обсязі та, якщо наданої зброї буде недостатньо.

«Якби допомоги було достатньо, зокрема систем ППО, артилерії та боєприпасів, то складних ситуацій можна було б уникнути», – мовив офіцер ЗСУ.

На сьогодні героїзм й професіоналізм ЗСУ дозволяє утримувати фронт протягом двох років й допоміг звільнити половину окупованих територій після лютого 2022 року.

Єдине джерело правдивої інформації, яке може повідомляти про зміни на лінії фронту – Генеральний штаб Збройних Сил України. Решта, зокрема DeepStateMAP, інформаційні агенції, можуть поширювати інформацію, яка базується на хибних свідченнях.

Офіцер ЗСУ закликав українців не розводити зайвий раз паніку щодо тактичних змін на фронті й не вірити всьому про, що пишуть у мережі. Він також відреагував на заяву Зеленського про підготовку Росії до контрнаступальних дій на початку літа або в кінці травня.

«Інформацію про плани росіян може знати обмежене коло осіб, адже ми не повинні розповідати ворогу про те, що ми знаємо. Тому що тоді окупанти швидко змінять свої плани й діятимуть за іншим сценарієм», – додав офіцер ЗСУ.

Зараз ніщо не залишиться поза увагою розвідки. Є технічні, агентурні та інші засоби інформації, які швидко дозволяють зробити оцінку та прогноз дій противника на фронті. Тому росіяни не можуть приховано готуватися до наступальних дій, про це обов’язково дізнаються наші або західні спецслужби.

В той же час, російські окупанти незабаром можуть припинити активні бойові дії у рамках свого зимового наступу.

Про це заявив керівник пресслужби ОСУВ «Хортиця» Ілля Євлаш.

«Наступ, який розпочався ще з 10 жовтня і триває досі, не може тривати вічно. Це вже останні конвульсії, у яких б’ється російська армія. І незабаром, гадаю, настане час «Ч», коли наша команда – вже нова, з нашим досвідом, озброєнням, – вступить в дію. Думаю, що противник це якісно відчує на своїй шкурі», – заявив він.

За словами Євлаша, зараз ворог відчуває гостру нестачу снарядів і людей.

«Навіть голова ГУР МО Кирило Буданов зазначав, що використання противником Ураганів вже рідкість, а Смерчів — це взагалі щось із неймовірного. Вони відчувають снарядний голод. Вони відчувають нестачу людей. Намагаються якось запихати дірки якимись резервами, перекидаючи з місця на місце», – сказав представник ЗСУ.

Він також зазначив, що головна ціль окупантів зараз – підтримувати темп наступальних дій та високу інтенсивність боїв до проведення виборів президента у росії.

Нагадаємо, нещодавно у ЗСУ заявили, що у рф недостатньо сил, щоб далі просуватися на фронті.

«Наразі того, що вони зібрали, не вистачає, щоб просуватися далі. Ми зараз використовуємо нашу перевагу, нашу інноваційність та нестандартний підхід до ведення бойових дій», – заявив Євлаш.