Одіозний український журналіст Дмитро Гордон різко виступв проти курсу України до ЄС і НАТО, підтримавши ідею позаблоковості.

Відповідну заяву Гордон зробив у ток-шоу “Свобода слова з Савіком Шустером”.

Журналіст сказав, що політики мають “припинити обманювати українців”, говорячи про майбутнє членство України в НАТО і ЄС.

За словами Гордона, “ЄС сам скоро може розвалитися”, адже у нах є багато проблем, тому Україну там ніхто не чекає.

“Так ЄС сам скоро може розвалитися. У них своїх проблем вище даху, а їм ще й Україну подавай? Ми повинні розуміти, нас не чекають в ЄС і НАТО. І для нас, напевно, було краще мати позаблоковий статус”, – заявив Гордон.

Відтак, журналіст вважає, що Україні варто було б триматися у позаблоковому статусі, але й не йти в обійми РФ при нинішньому її керівництві.

“Але це не означає, що треба йти в обійми Росії. Росія – ворог України. Я маю на увазі не народ, а російське керівництво”, – додав він.

Окрім цього, однією з тем, яка обговорювалася сьогодні під час політичного ток-шоу «Свобода Слова Савіка Шустера» стало інтерв’ю Ігоря Коломойського, що вже стало скандальним. Коментуючи позицію олігарха, журналіст, бізнесмен Дмитро Гордон висловив думку, що в цьому інтерв’ю Ігор Валерійович вирішив просто потролити Росію і повеселити трохи українців.

За словами Гордона, Коломойський іноді говорить те, що думає більшість, але бояться вимовити вголос. Коломойський в даному випадку тролить Росію, тому що він говорить ті речі, які Росія може бути і хоче почути, але всі вони нездійсненні.

Дмитро Гордон наголосив, що не дасть Росія нам 100 мільярдів доларів і не заросте рана від війни в душі українців за 5-10 років, як прогнозує Ігор Коломойський, лише тому що українці хочуть миру. Повинні вирости цілі покоління. Примирення Росії та України можливе тільки в тому випадку, якщо Росія покається, повернуть Крим і Донбас, а також виплатить всі репарації.

Додамо, Дмитро Гордон також прокоментував процес розведення сил, який стартував на Донбасі. У нього виникло питання щодо того, на яких умовах буде мир для України, тому що “формула Штайнмайера”, як і Мінські угоди – це, за його словами, “чиста туфта”, тому що там закладено обман України. Таку думку Гордон висловив в ефірі одного з українських телеканалів.

Він зазначив, що потрібно бути реалістами і визнати те, що на боці Росії багатовікові традиції армії, дипломатії і розвідки, а також потужний досвід державництва, імперії, втіленої Путіним, який при владі вже багато років. На боці Росії вже і Європа, якій ми набридли, тому що ЄС хоче дружити і торгувати з Росією.