Німеччина як головуюча у Групі семи держава ініціювала зустріч на рівні міністрів закордонних справ, щоб подумати, як підтримати Україну в умовах постійних пошкоджень енергомережі внаслідок російських ракетних ударів.

Про це заявила у своєму Twitter міністерка закордонних справ Анналена Бербок.

Вона назвала удари РФ по цивільній інфраструктурі нелюдським злочином, який неможливо толерувати.

“Путіну подобається занурювати українців у холод і темряву за допомогою ракет. Але він ніколи не зламає і вашої жаги свободи, і нашої підтримки. Наступного тижня у Бухаресті, як головуюча у G7 країна, ми запросимо на зустріч партнерів на рівні глав МЗС, щоб ініціювати подальшу підтримку для постачання електроенергії в Україні”, – заявила Бербок.

Додамо, президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв підтримку Україні та Молдові для боротьби з наслідками ракетних ударів Росії по українській цивільній інфраструктурі.

Про це він заявив у своєму Twitter.

“Будь-які удари по цивільній інфраструктурі – це воєнний злочин, і він не має лишатися безкарним. На тлі наближення зими ми проведемо у Парижі 13 грудня міжнародну зустріч для підтримки України, щоб допомогти їй триматися і мати доступ до енергії. Ми не забудемо і про Молдову, яка також зіткнулася з відключеннями електро- й водопостачання”, – написав Макрон.

Варто зазначити, що після ракетних ударів РФ по Україні 23 листопада Молдова, яка теж залежить від української енергосистеми, частково опинилася без електропостачання. На більшості території країни світла не було від години до кількох годин, у тому числі у Придністров’ї. Не працювали тролейбуси, світлофори, банкомати й магазини. 

“Після бомбардування Росією української енергосистеми протягом останньої години у нас масові відключення електроенергії. Повторюється ситуація 15 листопада”, – написав він.

Спину додав, що оператор мережі працює над відновленням постачання та пообіцяв згодом доповнити інформацію.

Читачі повідомляють виданню, що світло зникло в окремих районах Кишинева, Бєльцях, ще кількох містах, у тому числі у Придністров’ї.

15 листопада після ракетних ударів РФ по Україні у Молдові також частково зникло світло.

Після цього генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич вкотре засудила російські удари по лікарнях і енергетичній інфраструктурі України і їх наслідки для Молдови.

“Я вкотре засуджую жорстокі напади Росії на лікарні (у тому числі пологовий будинок), цивільну та енергетичну інфраструктуру в Україні, а також їхні наслідки в Республіці Молдова. Це безглузде і нелюдське насильство має припинитися” – заявила Пейчинович-Бурич.

Цікаво і те, що державна прикордонна служба України повідомила про призупинення роботи трьох пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною та Румунією через відсутність електропостачання.

Повідомлення з’явилося близько 10 ранку 24 листопада.

“Інформуємо, що у зв’язку з відсутністю електроживлення, призупинено оформлення осіб та транспортних засобів в пункті пропуску “Солотвино”, що на кордоні з Румунією та в пунктах пропуску “Косино” і “Дзвінкове” – на кордоні з Угорщиною”, – повідомляє ДПСУ.

Мандрівників просять за можливості їхати через інші пункти пропуску.