Російські загарбники біля Бахмута стали ще більш нахабними, адже отримали підкріплення «елітними підрозділами», наразі там ситуація складна. До того ж, ворог активно використовує авіацію.

Про це розповів пресофіцер 26 артилерійської бригади Олег Калашніков.

Так, порівняно з літнім періодом, росіяни стали ще нахабнішими. Частково причиною є те, що вони отримали так зване «елітне» підкріплення.

«Росіяни були більш невпевнені в собі, а тут вони нещодавно отримали резерви, поповнення в бойовій техніці. Вони вважають, що можуть досягти результатів, тому вони дуже активні. Також вони посилені елітними підрозділами — десантно-штурмовими і повітряно-десантними військами. Тому постійно намагаються завдавати нам контрударів, причому вони більш активні, ніж були влітку. Тому бої тривають більш важкі», — розповів Олег Калашніков.

Також нині окупанти застосовують більше некерованих і керованих фугасних бомб.

«Все дуже активно, але не настільки, як ми могли спостерігати наприкінці минулого і початку цьоо року, коли вони безпосередньо штурмували Бахмут силами «Вагнера», — додав пресофіцер 26 артилерійської бригади.

Загалом, на цьому напрямку дуже непроста ситуація.

«Бойові зіткнення йдуть постійно, за минулу добу біля 20 було контратак ворога. Залишаються гарячими напрямки Богданівка, Хромівка, Яковлівка — це північний фланг, і південний — Кліщіївка, Андріївка. Ворог дуже активно використовує авіаційну складову — це його плануючі авіабомби на 250 кг», — розповів Олег Калашніков.

Варто підкреслити, що активні бойові дії відбуваються як на північному, так і на південному фланзі.  Перед тим, як здійснювати штурмові дії на Бахмутському напрямку, російські окупанти активно обстрілюють українські позиції.

Про це повідомив начальник служби зв’язків із громадськістю Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

За його словами, активні бойові дії відбуваються як на північному, так і на південному фланзі.

«Ситуація на Бахмутському напрямку досить активна. 21 ворожа атака була відбита нашими захисниками… Ворог активно використовує авіацію, якщо це дозволяє погода… Бачимо, що на артилерійські обстріли погода не сильно впливає», — зазначив він.

Він додав, українські захисники на цьому напрямку перебувають в активній обороні, а за кращої нагоди — йдуть в атаку.

«Наші військові в активній обороні та за кращої нагоди переходять до атакувальних дій і покращують тактичне становище. Зараз російські війська намагаються відбити втрачені позиції, але успіху не мають», — підкреслив Фітьо.

Крім того, на Бахмутському напрямку в листопаді окупаційна російська армія втратила 8700 осіб. На околицях Бахмута загарбники продовжують застосовувати тактику “м’ясних” штурмів.

За словами Володимира Фітьо, окупанти проводять приховану мобілізацію для поповнення резервів.

«Втрати ворога на нашій лінії відповідальності з початку листопада, це 8700 осіб. Це лише на нашій лінії фронту. У росії проводиться прихована мобілізація для поповнення цих втрат і відповідно, крім втрат 200-ми, 300-ми, у них є ще проблема із відказниками та дезертирами, які покидають поле бою», — каже начальник служби зв’язків із громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ.

Він зауважив, що українські захисники перебувають на Бахмутському напрямку в активній обороні. За нагоди ЗСУ переходять до атак, покращуючи своє тактичне становище. Водночас російські окупаційні війська без успіху намагаються відбити попередньо втрачені позиції та активно використовують авіацію, коли дозволяє погода.