Перелом у війні РФ проти України стався півтора місяця тому, коли ЗСУ пішли у контрнаступ і обвалили росіянам фронт.

Про це в одному з інтерв’ю розповів офіцер Армії оборони Ізраїлю, інструктор ЗСУ та військовий оглядач Ігаль Левін.

“Перелом настав у нас на початку вересня, коли Україна перехопила ініціативу повністю у свої руки. Вона, як і раніше, її утримує. І той факт, що вони (російські війська – ред.) перекидають мобілізованих під Сватове та в Херсонську область, говорить про те. , що вони підлаштовуються під правила гри, які диктує Україна”, – розповів Левін.

Він уточнив, що Росія зможе повернути собі ініціативу у цій війні лише в тому випадку, якщо відновить наступальний потенціал і хоч на якійсь ділянці значно просунеться вперед. Сил і можливостей для цього в агресора на цьому етапі, судячи з ситуації на фронті, немає.

“До кінця серпня ініціатива була загалом у руках Росії. РФ вирішувала, де йде війна, де йдуть наступи. Україна підлаштовувалась. Тепер Росія підлаштовується під Україну. Так, з початку вересня у нас новий етап війни. Ініціатива на боці України, Україна її утримує”, – констатував офіцер Армії Ізраїлю.

Додамо, що серед всіх наступальних дій ЗСУ намагаються приховати місце основного удару у війні проти Росії. На основі такого підходу діють всі військові підрозділи України під час контрнаступу на Півдні та Сході.

Ігаль Левін також розповідав, що звільнення всіх окупованих Росією територій має свою “логіку” й відбуватиметься поетапно. 

Експерт зазначив, що на сьогодні ЗСУ послуговуються тактикою, під час якої у наступальних діях військові мають низку напрямків для можливих ударів, серед яких тільки один буде основним.

Ви можете мати 2, 3 чи 10 напрямків, але основним буде лише один. Також ви проводите низку наступів, які будуть “сковувати” або відволікати противника. І у цьому полягає військова хитрість й геній полководця чи командувача – вгадати, де ворог буде використовувати другорядний напрям, а де головний, і навпаки, – пояснив фахівець.

За його словами, під час наступу ідеальна ситуація для армії тоді, коли ворог взагалі не зміг підготуватися й не знав, де станеться головний наступ.

“Ми зараз бачимо, що Україна наступає на низці фронтів, але основний наступ України, як і раніше, один. Який саме – знає лише Генштаб України”, – додав Левін.

Оглядач вважає, що вибір основного та допоміжних ударів – це лише спосіб заплутати ворога.

Потрібно розуміти, що коли Україна говорила, що на Херсонщині буде генеральний наступ, а потім був бліц-удар з деокупації Харківщини, то Херсонщина виявилася другорядною ділянкою. Це військова тактика та військова стратегія. Це робиться з метою залякати, заплутати й ввести в оману, не дати зрозуміти ворогові, де основні військові задуми, – вказав експерт.

До того ж, на його думку, деокупація всіх територій України – це глобальне стратегічне завдання, яке поділено на багато етапів.

“Тобто в Україні це спочатку Харківщина, потім “Лиманська операція”, зараз Сватове. Аналогічні дії ми бачимо на Півдні. Все роблять поетапно: спочатку знищується логістика та мости, а потім звільняються території”, – резюмував Левін.