Війна між владою та Рінатом Ахметовим стає все гострішою – Зеленський заявив, що на початку грудня мав відбутися держпереворот, до участі у якому міг бути причетний найбагатший олігарх Рінат Ахметов. Політолог Володимир Фесенко вважає це чітким сигналом бізнесмену.

«Це такий інформаційний сигнал Рінату Ахметову, превентивний політичний сигнал: „Рінат Леонідович, є червоні лінії, за які заступати не можна. Якщо ви будете втягуватися не просто в інформаційну, а й в політичну війну проти президента, наслідки будуть серйозними“. Якщо перекласти те, що сказав президент», — зазначив на Радіо НВ Фесенко.

Повертаючись, до вчорашньої пресмарафону, варто відзначити, мабуть, найважливіше у внутрішній політиці – Зеленський спромігся показати, що держава здатна «обчекрити» олігархів, навіть не вживаючи силових дій щодо майна чи людей з орбіти впливу.

Після слів Зеленського про те, що “Ахметова втягують в організацію держперевороту”, акції компаній самого Ахметова одразу впали на 11%. Подібного шоку не траплялося навіть на тлі «коронавірусної» кризи в економіці на початку 2020 року. Ахметов потім відповів, показавши, що ладен воювати. Пише телеграм-канал “Вертикаль”.

“Інформація, оприлюднена Володимиром Зеленським про нібито втягування мене в якийсь держпереворот, є суцільною брехнею. Мене обурює поширення цієї брехні, незалежно від того, якими мотивами керується президент

Моя позиція була і буде однозначною – незалежна демократична та цілісна Україна з Кримом та моїм рідним Донбасом. Мої дії це підтверджують.

Як громадянин України, найбільший інвестор, платник податків і роботодавець країни і далі захищатиму вільну Україну, вільну економіку, демократію та свободу слова. І зроблю все від себе залежне, аби авторитаризму та цензури в Україні не було”, – наголосив олігарх.

Варто нагадати, Зеленський зазначив, що є не лише документальні свідчення, а й також – аудіо-записи, з яких випливає, що РФ намагалася безпосередньо втягнути в організацію цього перевороту олігарха Ріната Ахметова, який на це нібито мав отримати транш у $1 мільярд.

До слова, наприкінці своєї прес-конференції Зеленський пройшовся ще раз по Ахметову. Почав із того, що олігарху було легше з усіма попередніми президентами, а з ним він не зміг домовитися, бо Зеленський не хоче мати жодної частки у його бізнесі. На запитання, чи Зеленський Ахметову погрожує, президент відповів:

“Я президент України, я нікому не погрожую, я можу лише захищати. На фронті ми комусь погрожуємо? Ні, ми захищаємо згідно з присягою. Якщо хтось стріляє – стрілятимемо ми. Я захищаю суверенітет, посаду президента України. Їм важко зрозуміти хто я. Ми працюємо в іншому форматі. Я не хочу бути партнерами. Мені це не цікаво. Я просто хочу, щоби так було. Я не автократ та не диктатор. Я так розумію свою посаду.

Не треба показувати мене тим, хто я не є. Він цього хоче, або він цього не хоче, але це відбувається. Росія каже, що “нас у Криму немає”, але це сталося. І так само Рінат Леонідович може говорити: “Я не хотів, щоб на Донбас прийшла окупація”, і він може говорити ще мільйон разів про це. Але він не зміг захистити Я не кажу, що він повинен, це його особисте життя, але так вийшло.

І коли зараз кажуть: “Ми так не робимо, це свобода слова…”. Це не свобода слова, а дестабілізація всередині країни. Усі про це говорять. Усі посольства, всі лідери кажуть: “Що відбувається? Як так може бути?”. Усі зі мною говорять про цю ситуацію. Я всіх цих людей вітаю, про яких зі мною говорять із західних країн. Я їх вітаю. Вони досягли результату”, – зазначив президент.

У цей же вечір Ахметов на продовжив свій так званий “наступ” на владу – на олігархічному каналі відбувся ефір “Свободи слова Савіка Шустера”. Для самого Зеленського він став найбільш критичнішим ніж попередній. Ефір же захопили порохоботи та народний фронт. Яценюк, Аваков та Разумков були на Шустері. Включили в ефір Гудименка з Демсокіри, яку фінансують Коболєв та Порошенко, зазначає телеграм-канал Вертикаль. Ну і Бурба, звісно, а також Ірина Геращенко. Влада, як і очікувалося, бойкотувала цей ефір.

Короткий висновок вчорашнього дня – українську політику починає штормити, і сильно: війна переходить, здається, на новий рівень.