У Збройних силах України розповіли про ситуацію в на Авдіївському напряку. За даними керівника прес-служби 47-ої окремої механізованої бригади Дмитра Лазуткіна, протягом останньої доби місто знаходилось під артилерійським та мінометним обстрілом з боку російської армії. Про це він повідомив в ефірі телемарафону.

«Якщо говорити про ситуацію на полі бою — російські військові намагаються закріпитися в Степовому, звідки їх вибивають наші військовослужбовці», — сказав він.

Лазуткін також зазначив, що російські війська мають намір обійти місто з півночі для перерізання логістичних ліній Збройних сил України. Проте наразі плани противника провалюються.

«Є спроби з їхнього боку обійти «великою клешнею» з півночі і перемкнути логістику Силам оборони. Наразі логістика функціонує, ситуація контрольована», — зазначив начальник служби зв’язків з громадськістю 47 ОМБр.

Він також зауважив, що втрати техніки Російських Збройних Сил перевищують втрати техніки Збройних Сил України у десятки разів, в той же час втрати особового складу перевищують їх у 7-8 разів.

Як повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), геолокаційні кадри, опубліковані 1 і 2 січня, свідчать, що російські війська просунулися на північну та східну околиці Богданівки (на північний захід від Бахмута).

Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 31 грудня, показують, що війська РФ просунулися на північ від Курдюмівки (на південний захід від Бахмута).

Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки та Хромового та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки.

Згідно з геолокаційними кадрами, опублікованими 31 грудня, російські сили нібито просунулися на північний захід від Степового (на північ від Авдіївки). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив 2 січня, що російські війська відступили після просування в напрямку Бердичів. Він також заявив, що Степове є спірною сірою зоною.

Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, Бердичів, Авдіївського коксохімічного заводу; біля Степового; поблизу промзони; і біля Первомайського та Невельського.

Геолокаційні кадри, опубліковані 14 грудня та 1 січня, показують, що російські війська раніше незначно просунулися на північно-східну околицю Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали поблизу Мар’їнки, Новомихайлівки та Побєди і в напрямку Парасковіївки.

Російські джерела звинуватили українські війська у завданні удару по готелі «Донбас Палас» в окупованому Донецьку 1 січня. Як повідомляється, там загинули російські військові блогери.

Російські державні ЗМІ та офіційні особи стверджували, що українські війська нібито обстріляли Донецьк одразу після опівночі 1 січня, а голова так званої «ДНР» Денис Пушилін стверджував, що в результаті ударів по центру Донецька 4 загиблих і 13 поранених. Російська влада не надала інформації про жертви, лише стверджуючи, що це цивільні особи.

На жаль, геолокаційні кадри, опубліковані 2 січня, показали, що російські війська просунулися на захід від Кармазинівки (11 км на південний захід від Сватового) і Площанки (15 км на північний захід від Кремінної).

Російські та українські сили також вели позиційні бойові дії 1 і 2 січня на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та на схід від Петропавлівки; на південний захід від Сватового поблизу Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; і на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісу.

Українські війська, ймовірно, завдали удару по району зосередження добровольчого загону БАРС-16 «Кубань» (резервної бойової армії РФ) в окупованому Лисичанську Луганської області.