Аналітикиня Бет Кнобель наголошує, що єдиний можливий шлях завершення війни в 2024 році — це смерть Володимира Путіна. Проте, ймовірність того, що Росія відмовиться від війни, вважається мікроскопічною, оскільки вона вже вклала багато у свій національний імідж для перемоги над Україною.

Війна в Україні, ймовірно, триватиме і після 2024 року, а навіть може стати більш складною для України. За прогнозами аналітиків, втома від війни в США та Європі, а також зростаючий скепсис західних урядів та суспільств щодо підтримки України можуть ускладнити ситуацію. Важливим чинником є також можливі вибори в США та Європарламенті, які можуть вплинути на підтримку України.

Висловлюється думка, що простір для дипломатичного врегулювання конфлікту обмежений максималістською риторикою лідера Росії. Багато українців сприймають війну як екзистенційну боротьбу та вірять у можливість перемоги. Прогнозують, що війна може тривати протягом 2024 року та навіть далі.

Враховуючи недостатній успіх контрнаступу та втому від війни, аналітики не очікують прориву у бойових діях. Водночас, інтенсивні бої можуть тривати протягом 2024 року, і Росія, ймовірно, сконцентрується на консолідації вже захопленої території.

Водночас на думку оглядачів, доля російсько-української війни значною мірою вирішуватиметься далеко від полів бою на сході та півдні України.

«Зараз ми перебуваємо в такій ситуації, коли, якщо не буде явного переможця, виникне глухий кут і, можливо, у майбутньому виникне заморожений конфлікт. Що може порушити баланс, на мій погляд, так це якщо українці не отримають додаткового забезпечення, не отримають додаткового фінансування, і не отримають обладнання та людей, яких вони потребують. Тоді ця війна може схилитися [на користь] росіян», – заявив в інтерв’ю CNBC генерал-лейтенант армії у відставці Стівен Твітті, колишній заступник командувача Європейського командування США.