Мобілізація в рф насправді просто обвалилася. Так, у країні-терористці роздали повістки 300 тисячам осіб, а прийняли їх тільки 150 тисяч.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, військовий льотчик-інструктор Роман Світан 

“Зараз вони їх тільки прийняли і почали навчати. Тобто вони вийдуть тільки через два-три місяці. Але вийдуть вони в якості занадто малоефективної сили – це ті люди, яких не можна буде використовувати для виконання якихось бойових завдань. Їх можуть використовувати або на доукомплектування, або далі відправлять на довчення”, – зазначив він.

“А ось ще 150 тисяч, яких просто нікуди подіти, почали розсовувати, куди тільки можна. Хтось ще їде, а хтось ще пішки йде з Якутії. Через пару років до України дійдуть. Цими 300 тисячами мобілізаційній системі РФ поставили нездійсненне завдання, оскільки 150 тисяч людей “бовтаються” десь між фронтом і поїздкою у бік фронту”, – додав Світан.

До того ж, за словами експерта, ті мобілізовані росіяни, які вже потрапили на фронт в Україну, не знають, як ховатися від вибухів та як поводитися у бою, тож їх використовують в якості “димової завіси”:

“Ними доукомплектовують якісь кондові частини, які воюють вже кілька місяців. Припустимо, відправляють в якийсь батальйон, який втратив вже 50% особового складу. Ті старослужбовці знають, як поводитися, а ці “чмобіки” – ні. Тому їх добре видно, і наші військові стріляють спочатку по “чмобіках”, а потім вже по старослужбовцях… Мобілізовані стають першою ціллю, по якій стріляють, а у старослужбовців є якийсь запас часу, щоб виконати своє бойове завдання. Це відволікаюча ціль, яка на себе приймає удар. Наші війська будуть постійно скошувати цих “чмобиків”, та їх будуть постійно спрямовувати на доукомплектування. Це своєрідна карусель смерті”.