Громадяни Росії, які незаконним способом прибутку на тимчасово окуповані території, повинні будуть покинути Україну … Вони, по суті, є пособниками цього злочину, що вчиняється офіційною Росією, офіційним Кремлем. Тому їх доля … Я не люблю слово “депортація”, воно несе дух сталінського режиму. Але українським законодавством передбачено видворення з країни” – заявив 28 березня віце-прем’єр-міністр Олексій Резніков.

Але що робити з громадянами України, які незаконно перебувають на території Криму, прилітають туди в порушення режиму прикордонного контролю України, на незаконних рейсах російських авіаліній, які порушують правила авіаперельотів в український Крим? Що робити, якщо високопоставлений керівник партії влади – Слуги народу багаторазово порушував закони України і приховує це від громадян? – пише у своєму Фейсбук редактор видання “Цензор Нет” Юрій Бутусов.

13 березня в політраду партії Слуга народу був обраний Вадим Слюсарєв. Слюсарєв – генерал-майор, який прослужив в прикордонній службі 25 років. Але коли почалася війна в 2014-му, Слюсарєв звільнився, і захищати країну не пішов – а пішов захищати свій бізнес. За 25 років “непорочної служби” він обзавівся двома готелями в Алушті, і в березні 2014-го його батьки швидко отримали російське громадянство, а син до них приїхав і зареєструвався за адресою квартири в Севастополі вже за російськими законами.

Захищав генерал Слюсарєв український кордон, отримував владу, гроші, привілеї, великий бізнес відразу після відставки, але як тільки на його країну напали – відразу перейшов на бік агресора, і став виконувати вимоги не української прикордонної служби, а прикордонної Російської федерації!

При цьому згідно з розслідування Радіо Свобода Слюсарєв став одним з керівників виборчого штабу партії Слуга народу, куратором прикордонній Харківської області:

Саме Слюсарєв контролює владу в прикордонній області – його прокурор, його народні депутати, його районні адміністрації, це вкрай цінний агент впливу для Росії. Тісно пов’язаний інтересами з окупантами.

Ми добули нам дані бази авіаквитків РФ і виявилося, що за останні три роки, які зберігаються дані в РФ, Вадим Слюсарев літав на літаку в Російській Федерації … 20 разів! І плюс один раз їздив на поїзді.

Які висновки ми можемо зробити?

1. Слюсарєву зручно літати до Криму через найближчий російський аеропорт в Бєлгороді, але замість Бєлгорода він регулярно їздить в Москву. Які інтереси його там тримають? З ким контактує український генерал і один з керівників партії влади в Москві?

2. Багато поїздок Слюсарєва носять суто діловий характер. День народження його мами 1 квітня, день народження тата 7 вересня, дати прильотів з цими сімейними датами не збігаються. Слуга народу прилітає на окуповану територію буквально на пару днів, не в сезон, в різний час. Тобто явно вирішує там якісь термінові питання. Які? З ким?

3. Слюсарєв місяць тому чогось приїжджав до Москви для польоту до Туреччини. Хоча повертався іншим шляхом, швидше за все, прямо в Україну. Очевидно, Слюсарєв вирішив якусь справу в Москві.

4. За незаконний перетин кордону України згідно із законом передбачено штраф в 1700 гривень, якщо штраф не сплачено за 10 днів, він множиться в 2 рази, плюс 10% додає Державна виконавча служба. Тобто кожен випадок незаконного в’їзду до Криму – це 4 тисячі гривень штрафу, за 10 випадків такого перетину в 17-21 роках Слюсарєв зобов’язаний заплатити 40 тисяч гривень.

Також ми просимо Службу безпеки України провести перевірку – скільки разів Вадим Слюсарев перетинав кордон України з РФ в 2017-2021-му роках, чи збігається це з датами його перельотів, і коли буде відкрито кримінальну справу за фактом порушення Слюсарєвим законодавства України.

Це також повинно бути підставою для судового процесу проти Слюсарєва у виконавчій службі і по стягненню заборгованості. 12 тисяч громадян України оштрафовані за незаконне перетинання кордону, і Слюсарєв зобов’язаний відповідати також як все.

Я не думаю, що його в цьому випадку можна назвати м’яко – “сепаратист”. Вадим Слюсарєв – зрадник присяги, зрадник України.