Віце-прем'єр Італії Луїджі Ді Майо заявив, що санкції, які були введені проти Російської Федерації, завдають збитків італійським компаніям.

За інформацією ANSA, політик планує продовжити боротьбу за скасування антиросійських санкцій.

Щодо сумнозвісних санкцій проти Росії, то ми продовжимо боротьбу, не тому що ми проросійські чи проамериканські, а тому що ми проіталійські,– заявив Ді Майо.

"Якщо є компанії, що зазнають величезних збитків через санкції, то це означає, що слід переглядати сам інструмент, а не принцип", – додав віце-прем'єр Італії.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії? 

21 грудня Рада Євросоюзу продовжила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2019 року. Рішення продовжує обмеження ЄС на ведення бізнесу з російськими банківським, фінансовим та енергетичним секторами. Італія, яка раніше погрожувала блокуванням рішення про продовження санкцій, не стала його ветувати.

Крім того, додамо, що Прем'єр Італії Джузеппе Конте заявив, що РФ треба повернутися в G8.

Водночас Конте визнав зв'язок між санкціями щодо РФ і невиконанням нею Мінських угод, але, на його думку, санкційна політика ЄС нібито "все одно повинна змінитися".

"Ми розуміємо, що санкції пов'язані з Мінськими домовленостями, а їх зняття повинно бути пов'язано з виконання Мінських домовленостей. Саме тому я дав згоду на продовження санкцій", – додав він.

Італійський прем'єр також підкреслив, що Італія не заперечує наявності підстав для обмежень щодо РФ.

"Наша позиція дуже чітка: санкції – це не мета, а засіб", – зазначив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Мало того, міністр внутрішніх справ і лідер ультраправої "Ліги" Італії Маттео Сальвіні заявив, що санкції проти Росії є "соціальним, культурним та економічним абсурдом". Раніше Сальвіні виправдав незаконну анексію Криму РФ, а революцію в Україні назвав "фальшивою".

Зазначається, що дана заява прозвучала під час виступу віце-прем'єра перед представниками обробної промисловості.

За його словами, багато керівників бізнесу запитують його, коли санкції будуть скасовані, наголошуючи, що обмежувальні заходи шкодять італійським компаніям.