Північноатлантичний альянс позитивно оцінив хід виконання Україною Річної національної програми (РНП) співпраці з НАТО у 2018 році. 

Про це на прес-конференції, заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Ми отримали від Північноатлантичного альянсу якісну оцінку реалізації нами Річної національної програми (співпраці з НАТО) 2018 року, вона суттєво позитивніша, ніж будь-які попередні оцінки, які ми отримували до цього", – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Політик зазначила, що РНП насамперед пов'язана із сферою нацбезпеки та оборони, і основна частина завдань програми стосується відповідних міністерств.

У цьому контексті Климпуш-Цинцадзе нагадала, що за результатами 9 місяців поточного року 51% завдань РНП-2018 виконано, а 45% знаходяться у процесі виконання. 4% цих завдань перенесено на наступний рік.

Водночас віце-прем’єр-міністр акцентувала, що до НАТО інтегруються не Збройні сили України, а вся країна, тому РНП містить велику кількість завдань у сфері демократизації, освіти, верховенства права, над якими слід продовжувати працювати.

Як відомо, річна національна програма співпраці з НАТО на 2018 рік містить 444 заходи за участю 58 міністерств та відомств, не враховуючи місцеві органи влади та інші інституції й організації.

Як відомо, Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості".

Згідно з новою Воєнною доктриною України, ухваленою 2015 року, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням. Порошенко повідомляв, що рішення про вступ України в НАТО будуть ухвалювати на референдумі.

Міністр оборони Степан Полторак заявив у лютому, що Україна протягом двох років на 90% виконала вимоги НАТО.

9 березня 2018 року у НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.