Як і коли ЗСУ “скинуть” російську армію у море під час заходу у Крим.

Основний спосіб – це знищення ланцюжків постачання військової продукції до Криму, переведення його в режим оперативного оточення, знищити Кримський міст, знищити поромну переправу, знищити повітряне та морське сполучення.

Про це розповів військовий експерт, полковник запасу Роман Світан.

“Після цього – вихід на Перекоп, Чонгар або Арабатську стрілку та захід до Криму через північні ворота, включаючи Сиваш у тому числі. Жодна армія, яка намагалася обороняти Крим від армії, яка наступала з материкової частини, не втрималася і була скинута у море. Це буде і з російською армією, зокрема. Вони намагатимуться затримати наші війська, але кінець буде однаковим для всіх армій, які намагалися колись утримати Крим. Неможливо це зробити – це оперативне оточення”, – розповів Світан.

Втім, він наголошує, все залежатиме від кількості сил і коштів, які будуть виділені на виконання цієї операції. На його думку, звільнити Крим цього року, до Нового року, є реальним, за умови, що буде достатньо сил і Крим буде основною метою операції.

“Якщо буде широкомасштабне виконання бойових завдань – з перетином коридору Азовським узбережжям, з виходом на Луганськ лівим берегом Сіверського Дінця, то це може розтягнутися ще й наступного року. Але з приходом авіації та ATACMS це прискориться до 2-3 місяців”, – висловився він.

Підкреслимо, що російські окупанти дуже бояться, що Збройні сили України продовжуватимуть тиснути їх у бік узбережжя Азовського моря. Перетин цього перешийка, вихід на узбережжя Азовського моря просто провалює повністю всі наративи, які Путін ставив перед цією спецоперацією. І навіть більше.

Навіть починаючи з 2014 року захоплення Криму передбачало три моменти – сухопутний коридор у Крим, вода в Крим та електрику в Крим. Тепер є всі передумови до того, що всі три наративи будуть провалені повністю.

Про це розповів військовий експерт Віктор Ягун.

За словами експерта, електрику за цей час вони так і не змогли запустити із Запорізької атомної станції, вода теж до Криму не надходить, залишився сухопутний коридор до Криму. І ось якщо ми це перетнемо, скажемо, що цього ніколи не буде.

“Крим як валіза без ручки, Путіну вже точно буде непотрібним. Це буде просто тягар, який ні він, ні Росія просто не зможуть тягнути. Я вам хочу сказати, що кардинально все зміниться виключно в тому плані, якщо ми не дамо ворогові наступати в тому напрямку, чи хоча б зупинимо і не втратимо території на Луганщині, на кордоні. І продовжимо поступово виходити узбережжя Азовського моря. Це найбільша проблема у росіян і вони не знають, як її вирішити. А на тому тлі ми тепер розуміємо те, що сталося у Криму, вибух цього складу. Тому все йде за планом, на нашим, до речі”, – каже Віктор Ягун.

Також додамо, що з наближенням Збройних сил України до адміністративної лінії з Кримом жителі півострова почнуть ще активніше допомагати його деокупації.

Про це здогадуються й окупанти теж, тому вони намагаються максимально посилити контроль за кримським суспільством, а це вони вміють робити тільки шляхом посилення переслідування мирних жителів.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, у міру наближення звільнення Криму і з удосконаленням законодавства України, буде диференціюватися ставлення держави до тих своїх громадян, які жили в умовах окупації цих територій досить тривалий час.

“10-й рік, як Крим окупований, і, отримання паспортів, і про це вже багаторазово йшлося, і це зафіксовано в міжнародних документах, отримання паспортів називається в Криму, по суті, як нав’язаною паспортизацією, вимушеною, насильницькою. І позиція нашої держави, яка закріплена в законодавстві, що нав’язування паспорта, примусова паспортизація жодною мірою не призводить до зміни правового статусу цього громадянина. Він залишається громадянином України, і він не може вважатися громадянином Росії. Про це прекрасно в Криму знають, але зрозуміло, що російські окупаційні органи влади намагаються якнайбільше налякати людей, які живуть у Криму, тим, що вони, отримавши нав’язані їм паспорти, начебто порушили закони Української держави”, — роз’яснив Чубаров.