На Південному напрямку щодня росіяни втрачають кілька десятків живої сили, і це тільки ті дані, які вдається підтвердити. Ворог значно економить на техніці, якщо росіяни й йдуть на штурм, то в пішому порядку.

Про це розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.

“Ми розуміли, що утримання позицій, протидія силам ворога, які він зосередив на лівому березі, буде складна і кровопролитна робота. Проте, позиції утримані, жодної не здано, попри те, що ворог час від часу продовжує штурмувати позиції і намагатися вибивати нас із зайнятих територій”, — сказала вона.

За даними Гуменюк, на лівобережжі Дніпра російські окупанти зосередили кілька десятків тисяч озброєних людей, особового складу.

“З огляду на те, що в абсолюті поки що нам не вдається обрізати логістику з великим хабом ресурсів людських і технічних, який вони створили на Кримському півострові. Хоча вона дуже серйозно уповільнена і пошкоджена. Там постійно виникають міжусобні сутички, з’ясування стосунків, утриматися їм усім важко”, — розповіла вона.

Основна маса окупаційних підрозділів, за словами Гуменюк, тяжіє до того, щоб уже зараз закріпитися на так званому другому рубежі оборони, який обладнаний залізобетонними конструкціями, розташований глибше і дасть можливість перезимувати.

“Фактично кожного дня відмінусовуємо кілька десятків військовослужбовців окупаційних військ. Також нам вдається знищувати танки і бронетехніку, броньовані машини десанту і піхоти”, — резюмувала Наталія Гуменюк.