Фахівці заявили про підготовку провокації проти України в Сирії з застосуванням токсичної речовини.

Про це повідомляє керівник групи “Інформаційне спротив” – Дмитро Тимчук.

Він повідомив, що в Сирії виявлені контейнери, які нібито належать Україні. Можливо, це свідчення провокації.

Як уточнив експерт, на думку українських військових фахівців, зазначені предмети за зовнішнім виглядом нагадують контейнери, в яких зазвичай транспортується уран або ртуть.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Але експерти впевнені, що в даному випадку предмети є продуктом кустарного виробництва, вони лише зовні нагадують контейнери, виготовлені промисловим шляхом. Зокрема, застосовано маркування та написи, що не використовуються в Україні.

У зв’язку з вищевикладеним, Тимчук припустив, що невстановленими особами, можливо, здійснюється підготовка до провокації з метою дискредитації України та її вищих посадових осіб у зв’язку з майбутніми президентськими виборами.

Нагадаємо, 10 січня  під час розчищення дороги до насосної станції першого підйому Південно-Донбаського водопроводу були поранені три співробітники комунального підприємства “Вода Донбасу”. Бойовики традиційно заявили, що це був обстріл з боку ЗСУ і оприлюднили розповідь начебто очевидців.

Однак Тимчук також розкрив реальну картину обстрілу машини КП "Вода Донбасу"

"Інцидент з обстрілом машини комунального підприємства "Вода Донбасу" в районі Крута Балка (в непідконтрольної Україні частині Донецької області) росЗМІ посилено використовують для спроб дискредитації ЗСУ. Нібито цей обстріл скоїли не російські окупанти, а підрозділи ОС.

За даними групи «Інформаційний спротив», реальна картина цієї провокації зовсім інша.

«Аналіз опублікованих фото і відео матеріалів з місця події дають підстави стверджувати, що характер деформацій кузова машини не відповідає типовим ознаками потрапляння боєприпасів РПГ, СПГ, гармати БМП-1, ПТКР. Пошкодження кузова машини та інші ознаки на місцевості, що виникли в результаті займання машини, вказують на постановочний підрив автомобіля», – пише Тимчук.

За його оцінкою, метою даної "постановки", цілком очевидно, є намір звинуватити українську сторону в цілеспрямованому обстрілі машини комунального підприємства. З метою подальшого висвітлення даного факту як «чергового злочину ЗСУ проти мирних жителів Донбасу».

«Інших пояснень цієї провокації російських окупантів немає», – додав Тимчук