Нардеп від партії “Слуга народу” зізнався у “щирій любові” до Олександра Лукашенка, “як до людини, і як до політика”. Разом із тим, він наголосив, що метою його візиту до нелегітимного президента було налагодження стосунків між Україною та Білоруссю.

Про це він заявив 23 квітня в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”.

Шевченко звернув увагу, що минулого року йому надійшов запит від громадян України, які не могли виїхати через пандемію коронавірусу до Білорусі для трансплантації нирок і легенів.

“Я написав звернення в посольство Білорусі та попросив для наших громадян забезпечити коридор. Це почало працювати, потім трапилися всі ці події (протести проти фальсифікації результатів виборів у Білорусі. – ред.), потім я привітав Лукашенка з перемогою, тому що вважав і знаю, що однаково більшість білорусів за нього проголосувала”, – зазначив нардеп.

Він наголосив, що за його сприяння було врятовано 628 громадян України, ще 500 стоять у черзі на трансплантацію.

“Це неформальна народна дипломатія”, – пояснив він.

Своїм візитом він також хотів допомогти розв’язати економічні проблеми з Білоруссю.

“Білорусь постачає нам 80% бітуму, який іде на [програму] “Велике будівництво”. Білорусь – стратегічний партнер України. Я робитиму все, щоб налагодити відносини з нею”, – додав нардеп.

У відповідь на слова нардепа, Леонід Кравчук заявив, що його позиція різко сперечить тій, що сповідує партія “Сліги народу”.

“Вихід один: народний депутат Шевченко, оскільки його позиція абсолютно розходиться з позицією фракції, подає заяву про вихід із фракції і як громадянин України спокійно може хоч щодня їздити до Лукашенка і висловлювати йому подяку або обніматися і говорити приємні для нього слова”, – зазначив експрезидент.

Разом із тим, Кравчук зазначив, що Лукашенко доволі хитрий політик.

“Він прикидається в один день таким, в інший – іншим. То він любить, то не любить президентів України, то підтримує Україну, то не підтримує. Якщо у Шевченка немає сили волі самостійно прийняти рішення відповідно до своєї позиції… А те, що я почув сьогодні, йому треба негайно перейти до фракції ОПЗЖ. Просто негайно, завтра! Або зовсім піти з Верховної Ради і займати позицію таку, яку він хоче”, – підкреслив колишній глава держави.

На завершення політик поцікавився у Шевченка чи той і справді вірить, що рядовому нардепу під силу змінити стосунки між Україною та Білоруссю.

“Ви що, млинців об’їлися, вибачте. Ви ким себе уявляєте?” – заявив Кравчук.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.