У Верховній Раді запровадили обмеження на вхід до адмінбудівлі з понеділка, 15 листопада. Посилення карантину у парламенті стосуватиметься невакцинованих осіб.

12 листопада відповідне розпорядження підписав голова Ради Руслан Стефанчук. Правила стосуються нардепів, працівників Апарату Верховної Ради, помічників, представників ЗМІ й інших відвідувачів. Про це повідомляє Telegram-канал Верховної ради.

Вже з понеділка потрапити у Верховну Раду можна буде лише за наявності одного з перелічених документів:

  • сертифікату про вакцинацію, який засвідчуватиме щеплення хоча б однією дозою;
  • негативного ПЛР-тесту або тесту на антиген, зроблених не пізніше ніж за 72 годин;
  • негативного тесту на антиген до коронавірусу, який діє протягом 48 годин;
  • довідки про одужання від COVID-19.

Політикам рекомендують проводити засідання комісій у режимі відеоконференцій. Усі звернення громадян опрацьовуватимуть електронно або письмово, оскільки приймання відвідувачів на період карантину заборонене.

Нардепам радять обмежити зустрічі з великою кількістю людей. У разі гострої потреби, їх слід проводити з дотриманням протиепідеміологічних норм.

До пресцентру на третьому поверсі парламенту допускатимуть:

  • не більше 2 знімальних груп від телеканалів (до 4 осіб);
  • 2 журналістів від інформаційних агентств;
  • по 1 працівнику інших видань.

До слова, нещодавно Ірина Верещук поділилася з коментарями думкою про відповідальність за фальшиві сертифікати вакцинації для чинних та екс-депутатів України.

Вона заявила, якщо буде доведено, що народний депутат України купив сертифікат про вакцинацію, він має бути покараний найбільш жорстким методом, тобто кримінальним провадженням з обмеженнями волі. Покарання, яке передбачене для звичайних людей, для народного депутата має бути помножене на два. Мало того, що він наражає себе на небезпеку, так ще й дозволяє собі це робити в стінах парламенту. Це недопустимо.

“Я голосуватиму за постанову, яка допускає роботу у Верховній Раді лише за наявності негативних ПЛР-тестів та сертифікатів вакцинації, бо я вакцинована та інших закликаю щеплюватися. Я прошу, щоб політики висловлювалися за вакцинацію, адже це єдиний шлях зберегти наші життя”, – додавла Верещук перед тим, як запровадили обмеження.