Це просто шок. Міністр Ілля Ємець блокує закупівлю ліків через небажання керівництва «Медзакупівлі України» брати на роботу його протеже.

Про це повідомила у фейсбуці ексглава МОЗ Уляна Супрун.

Надалі подаємо в оригіналі.

Закупівлі тестів, захисних засобів для медиків необхідні, щоби протистояти вірусу. Однак, міністр охорони здоров’я Ілля Ємець, під гучні заклики ввести надзвичайний стан, свідомо залишає лікувальні заклади без критично важливих ресурсів і ліків.

Причина полягає у відмові керівника Медичні закупівлі України порушувати закон і брати на посаду заступника генерального директора “довірену особу” Ємця. Особу, яка засуджена за кримінальний злочин (крадіжку ікри в супермаркеті), – пише вона на сторінці у соцмережі.

Щоби проштовхнути свого протеже, Ємець вже третій тиждень блокує всі централізовані закупівлі медичних товарів і препаратів в країні, зокрема медичні вироби, необхідні для боротьби з епідемією.

І це все в час пандемії, карантину, нестачі ресурсів в лікарнях по всій країні, коли медики беззахисні перед хворобою, а ми не знаємо, скільки насправді людей хворіє, бо тести не проводяться.

За словами Супрун, гендиректор “Медичні закупівлі України” Арсен Жумаділов звернувся із заявою про вчинення кримінального правопорушення в ДБР. Слідкуємо за цим процесом.

“Дякую Арсену за позицію та правду”, – йдеться у повідомленні.

Сам Ємець відреагував у найкращих традиціях уряду Азарова:

– Звернувся до Нацполіції з проханням порушити Кримінальне провадження проти Арсена Жумаділова за нібито зловживання службовим становищем.
– Доручив провести службове розслідування ситуації навколо ДП “Медзакупівлі України”.
У особистій розмові з Арсеном він сформулював свою поведінку так: “По-хорошему вы не захотели. Будет по-другому”.

“Для мільйонів громадян України “по-другому” означає: знаходитися в заручниках у міністра, котрий зловживає службовим становищем, ставлячи під загрозу національну безпеку. Класичне, для старої гвардії, рішення, коли особисті амбіції та інтереси, пріоритетніші за життя людей, – повідомляє Супрун у своєму дописі.

Тим часом ситуація з підготовкою України до захисту населення від вірусу нагадує дамбу, яку ось-ось прорве. Жорсткі карантинні заходи, заборони й обмеження виглядають епічно, але не мають сенсу на фоні провалу по забезпеченню лікарень.

Нам потрібно невідкладно запустити процес здійснення Централізованих державних закупівель, від яких, окрім лікування людей від вірусу, залежить інші життєво необхідні для пацієнтів напрями, – підсумовує вона.

Додамо, що вчора, за даними джерел «Страни» в Міністерстві охорони здоров’я, відбулася розмова Зеленського і Ємця. Зеленський не задоволений діяльністю міністра.

Після чого почали попередньо шукати нового главу МОЗ. Одна з найбільш вірогідних кандидатур – відомий інфекціоніст Ольга Голубовська. Хоча вона сама сказала журналістам, що у неї немає планів йти в міністерство.