Східний напрямок залишається одним з найгарячіших. Ворог намагається активізувати сили, однак бригада, яка вела бойові дії неподалік Вугледара практично знищена.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Натомість на Східному напрямку ворог намагається з півдня та півночі оточити Авдіївку.

За словами Світана, у районі Вугледара працювало декілька російських бригад, тобто широкомасштабного наступу там не спостерігалося.

«Я б сказав, що це була така розвідка боєм, тільки не в режимі ротно-тактичних бригад, а в режимі батальйоно-тактичних груп», – додав Світан.

Російські батальйонно-тактичні групи намагалися просунутися на Вугледар, неподалік зайняли дачі. За повідомленнями Світана, звідти їх вибила українська артилерія.

Згодом вони намагалися оточити, обійти із сходу та заходу Вугледар. Там їх теж розгромили, адже, за словами військового, там вибудувана зручна для України система оборони.

«В цей момент у районі Вугледару великих наступальних дій не відбувається. Можна сказати, що фронт стабілізувався», – додав мовець.

Він повідомив, що окупанти проводять певне переформатування, адже там російська 155-та бригада морської піхоти отримала поранення, несумісні із життям. Звідти військову бригаду виведуть на переформування або доукомплектують мобілізованими і повернуть назад, припустив військовий експерт.

“155-тка як бригада морської піхоти можна сказати утонула”, – іронічно додав він.

Світан вважає подальші дії росіян в тому напрямку прогнозованими. Окупанти будуть надалі намагатися проводити наступальні дії, але не широкомасштабні.

Полковник повідомив, що раніше туди підходила авіація, зокрема літаки з Маріуполя. Однак українські військові провели певні дії з нівелювання цієї загрози. ЗСУ виявили аеродром росіян поблизу “Азовсталі”. Також до Вугледару підтягнули українську артилерію.

«Тому росіянам в цій точці дуже складно проводити широкомасштабний наступ, вони повертаються до режиму тиску дещо північніше, в районі Авдіївки», – підкреслив мовець.

Додамо, російська армія щодня втрачає на війні в Україні орієнтовно тисячу солдатів загиблими. Також відомо, що багато поранених.

Кількість вбитих, за даними Генштабу, станом на ранок 3 лютого становила 129 870 ворогів. Проте американське видання називає дещо іншу кількість.

«За словами американських та інших західних офіційних осіб, кількість убитих і поранених російських військових в Україні наближається до 200 тисяч, що яскраво свідчить про те, наскільки погано обернулося вторгнення президента Володимира Путіна», – мовиться в повідомленні.

Ба більше, найбільших втрат росіяни зазнали у боях під Бахмутом та Соледаром. Проте ці втрати не мають значення для кремлівського диктатора. Ба більше, вони навряд чи стануть фактором, який стримає Путіна в досягненні військових цілей.

“Він готовий до сотень тисяч жертв в Україні, хоча більша їх кількість може підірвати його політичну підтримку”, – пояснює видання.

Журналісти зауважують, що:

  • в російській армії вже незліченна кількість проблем із постачанням і з військовою тактикою. Зокрема, їм не вистачає артилерії та боєприпасів;
  • Росія завжди кидала у бій людей, яких вважає витратним матеріалом. Зокрема, як під час Другої світової війни.
  • За даними преси, такі втрати росіян за 11 місяців війни у вісім разів перевищують американські за два десятиліття війни в Афганістані.

Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни заявили, що в росіян банально може не бути бойової потужності для захоплення Сходу. Адже немає доказів, що росіянам вдалось відновити свою бойову міць. Тож шанси захопити понад 11 300 квадратних кілометрів неокупованої Донецької області до березня, як цього вимагає Путін, мізерні.