Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру заступнику міського голови Миколаєва Сергію Коренєву та ще сімом особам у заволодінні майже 27 млн грн на реконструкції Соборної площі у Миколаєві.

Про це «Слово і діло» повідомили співрозмовники у САП.

За їхніми словами, двом особам підозри підписала генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, оскільки вони є спеціальними суб’єктами. Йдеться про депутатку Одеської міської ради Марину Лозовенко («Довіряй ділам») та адвоката. Також, як стверджують у прокуратурі, двом особам-керівникам приватних компаній повідомили про підозру заочно, оскільки вони перебувають за кордоном.

На сторінці в Facebook Коренєв написав, що з 7 серпня він перебуває у відпустці і планував виїхати за кордон з родиною і друзями, але його затримали працівники НАБУ на кордоні з Угорщиною. Він додав, що прямує до Києва для зустрічі з детективами НАБУ і у нього вилучили телефони.

Наразі Коренєв перебуває в ізоляторі тимчасового тримання, як і депутатка Лозовенко. Їх затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу.

Нагадаємо, НАБУ затримало віце-мера Миколаєва Коренєва на кордоні з Угорщиною. Також затримали депутатку Одеської міськради Лозовенко, чиновника Миколаївської міськради і ще одного керівника приватної компанії. Крім того, НАБУ викликало на допит мера Миколаєва Олександра Сєнкевича.

Як встановило слідство, в 2019 році департамент Миколаївської міськради оголосив тендер на виконання робіт з реконструкції Соборної площі. Як встановило слідство, заступник Миколаївського голови і перший заступник одного з департаментів міськради, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою із шістьома особами – директорами приватних компаній, забезпечили перемогу у тендері одного наперед визначеної компанії БВК «Пік-Буд», яка і виконала роботи.

Однак, як засвідчила експертиза, роботи проведено за завищеними цінами, в результаті чого завдано понад 26,8 млн грн збитків місцевій громаді.