Зараз в окупантів відчувається криза не лише моральна, а й з озброєнням, навіть автомати на лінії фронту отримують не всі.

Про це в інтервʼю розповів лейтенант, заступник командира батальйону “Свобода” Володимир Назаренко. Він наголосив, що українські військові можуть збільшувати кількість втрат ворога в десятки разів, для цього їм необхідно якомога більше озброєння.

Військовий повідомив, коли окупанти розуміють, що потрапили під вогневий контроль українських збройних сил, то здаються у полон. Підтвердити чи спростувати масовість цього явища боєць не може, але такі прецеденти трапляються.

За словами Назаренка, в Бахмуті зараз відбувається справжнє пекло. Він наголосив, що українським військовим потрібно ще більше зброї, артилерії, дронів, адже що більше цього буде, то швидше, якісніше, точніше і в більших масштабах вони зможуть протидіяти ворогу.

Зараз втрати ворога – 1 до 7, ми можемо 1 до 10, 1 до 20, 1 до 100. Та й в принципі наше завдання, щоб не жоден український герой не гинув, а ті окупанти просто розбивалися, давилися об стіну, об українську оборону, йшли на самогубство, – додав боєць.

Так, зараз завдання ЗСУ – “настільки перемелювати окупанта, щоб він не встигав відновлюватися, щоб він не встигав підходити”.

Назаренко повідомив, що українські військові в грудні на власні очі бачили, що на другій та третій лініях оборони окупанти перебувають навіть без автоматів.

Ті, хто копає окопи та бліндажі були взагалі без автоматів. Автомати були лише в тих, хто на нульовій лінії, – зауважив військовослужбовець.

Додамо: Росія зазнає колосальних втрат у війні проти України — як у живій силі, так і в техніці. У неї фактично не залишилося професійної армії. У сучасних війнах такі втрати неприпустимі. Про це сьогодні, 3 березня, сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в ефірі українського телеканалу.

“Втрати дійсно колосальні і будуть ще більшими. Фактично на сьогодні у Росії вже немає професійної армії. Тобто військових, які проходили підготовку, навчалися, отримували досвід протягом не місяців, а довгих років і могли вважатися професійними, які є офіцерами всіх ланок. І це вносить свої певні корективи в те, наскільки зростають і зростатимуть втрати російської армії. Вони, звичайно ж, у сучасних війнах просто неприпустимі”, — наголосив експерт.

І проблема росіян насамперед у системі командування та управління, вважає Коваленко.

“Проблема в командуванні, в системі управління. І проблема, звичайно ж, у тому, який зараз професійний і якісний прошарок у російській армії. А оскільки він погіршується, відповідно, зростатимуть і втрати”, — зазначив оглядач.

Він також звернув увагу на те, що Росія втрачає не тільки велику кількість особового складу, а й техніки. А це також впливає на втрати живої сили.

“Найчастіше техніка якраз і забезпечує виживання особового складу під час штурму, під час атаки і не тільки. Чим менше техніки, тим вищий показник втрат. Тому це комплексна проблема російської армії”, — сказав Коваленко.

Навіть ті цифри втрат ЗС РФ, про які регулярно повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України, не зовсім коректні, зауважив гість ефіру.

“Тому що є певний відсоток поранених, не “200-х”, а “300-х”. Таких відправляють у лікувальні заклади, госпіталі для лікування, де вони можуть трансформуватися в “200-х”. Цей відсоток не враховується в щоденних зведеннях, оскільки це дуже складний для підрахунків момент. І тому загиблих, знищених російських окупантів насправді набагато більше”, — пояснив Коваленко.
Якщо включити до числа втрат поранених, то вже на сьогодні отримуємо цифру, яка перевищує 300 тис. осіб і наближається до показника 400 тис., припустив експерт.