Українська влада займає чітку і принципову позицію щодо вирішення конфлікту на Донбасі, а звинувачення у виконанні “примх Кремля” є безпідставними.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”.

“Ніхто в українській владі не виконує ніяких примх Кремля … Я і Олексій (Резніков. – ред.) неодноразово ставали об’єктами критики МЗС Росії і російської пропаганди за те, що у нас є жорстка і принципова позиція, спрямована на захист інтересів України та українських громадян “, – сказав Кулеба.

Як приклад такої позиції він назвав відмову від прямого діалогу з представниками ОРДЛО, вимога виведення російських військ і незаконних збройних формувань з території країни, повернення контролю над кордоном.

У цьому контексті дипломат зазначив, що найкраща оцінка – це оцінка ворога, бо “вдома гарної оцінки не дочекаєшся”.

“І коли Росія кидається на мене, на Олексія (Рєзнікова, – ред.), на Президента і починає критикувати нас за те, що ми занадто жорсткі і неконструктивні, а тут ми приходимо і вислуховуємо, що ми примхи Кремля виконуємо, щось не сходиться в цій картинці “, – зазначив глава МЗС.

Нагадаємо, українська делегація на чолі з міністром закордонних справ Кулебою 2 червня перебувала в Берліні, де провела переговори з главою МЗС Німеччини Хайко Маасом. На порядку денному були, зокрема, деоккупація ОРДЛО і Криму; підтримка Німеччиною реформ в Україні, зокрема медичної реформи; європейська інтеграція України під час головування Німеччини в Раді ЄС у другій половині 2020 року і тому подібне.