У День журналіста генеральний прокурор Ірина Венедиктова розповіла, що в країні бути представником цієї професії небезпечно. Вона розповіла про нерозкриті справи і похвалилася, що особисто контролює справи про перешкоджання журналістській діяльності.

Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.

“Сьогодні День журналіста. Чи безпечно в Україні бути журналістом? Мусимо визнати, що ні – і треба докорінно змінювати ситуацію. Завдання правоохоронних органів – зробити так, щоб правда не коштувала життя. Кожен злочин проти представників ЗМІ має бути розкрито, а винні покарані . Гонгадзе, Шеремет, Веремій, Сергієнко, Бузина – ні в одному з цих вбивств ще не поставлена ​​законна крапка. Тим часом журналісти продовжують відчувати перешкоджання професійній діяльності, тиску, отримувати погрози застосування насильства і піддаватися фізичній розправі”, – заявила генпрокурор.

У поточному році правоохоронцями розслідувалося більше 400 кримінальних справ щодо перешкоджання журналістській діяльності. Зараз завершено досудове розслідування по більше сотні таких справ.

“За порушення прав журналістів про підозру в цьому році повідомлено майже двом десяткам людей. Так, в кінці квітня повідомлялося про підозру особі, який в серпні минулого року перешкоджав законній професійній діяльності трьох журналістів телеканалу” 112 Україна “за висвітлення діяльності лісопереробного підприємства”, – розповіла Венедиктова.

За 5 місяців до суду вже направлено близько 10 обвинувальних актів. Зараз розглядається більше п’яти десятків проваджень щодо журналістів, в минулому році їх було тільки 30. Але в цьому році судами винесено лише чотири звинувачувальні вироки.

Також Венедиктова розповіла, що в Криму є факти незаконних затримань цивільних журналістів, а журналісти на Донбасі наражаються на підвищену небезпеку.

“Часто представники преси першими виявляють злочини, корупційні оборудки, схеми і махінації. Саме синергія журналістів-розслідувачів та правоохоронців дає результати в розкритті найрезонансніших злочинів”, – заявила чиновниця.