У мережі з’явилася інформація про можливу окупацію російськими силами населеного пункту Богданівка в Донецькій області. Проте, Міністерство оборони України категорично спростовує ці твердження, стверджуючи, що насправді в цьому районі тривають інтенсивні бої. Окрім того, наголошується, що найбільш напружена ситуація залишається на всьому Бахмутському напрямку.

У Міністерстві оборони наголосили, що вночі 13 квітня штурмові групи ворога пробилися на північну околицю села. Однак наразі ситуація перебуває під контролем наших захисників.

Богданівка зараз під контролем Сил оборони. Іде бій, ворог не припиняє штурмів, – зауважили в Міноборони.

Там закликали громадян орієнтуватися тільки на офіційні повідомлення Збройних Сил України.

Військові РФ проводять ударно-штурмові дії в напрямку населених пунктів Богданівка й Іванівське, розповів зранку 13 квітня в ефірі нацмарафону командир батальйону ударних БпАК «Ахіллес» 92-ї ОШБр ім. Івана Сірка Юрій Федоренко.

«На сьогодні орієнтовно 70 відсотків Богданівки перебуває під окупацією, 30 % — контролюється силами оборони. В Іванівському схожа ситуація. За кожен будинок йдуть жваві бої. Деякі позиції є перехідними. Сили оборони не просто обороняються, а додатково проводять заходи щодо покращення переднього краю і коли така можливість є вибивають противника із займаних позицій», — розказав Федоренко.

Нагадаємо, 13 квітня ЗМІ поширили інформацію про те, що російські війська захопили село Богданівка, розташоване в Часовоярській міській громаді Бахмутського району Донецької області. Богданівка — це маленьке село, яке відділяє окупований Бахмут від Часового Яру, лівий фланг оборони міста.

У свою чергу, російські пропагандисти пишуть про просування окупантів під Часовим Яром. Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє про позиційні бої, проте не підтверджує змін лінії фронту.

Тим часом військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко в інтервʼю для українського каналу наголошує, що армія Російської Федерації просувається далі. Попереду для України важкий період. Що більше — два останні місяці весни будуть вирішальними.

«Зараз ворог невпинно наступає. У цій ситуації ми чітко бачимо – хто і як з союзників нам допомагає. Бо від цієї допомоги залежать подальші дії ЗСУ. Можу сказати, що нас чекає дуже важкий період – квітень та травень будуть вирішальними. Це саме той час, коли мають бути ухвалені важливі рішення. Але найголовніше, щоб обіцянки наших союзників з постачання озброєння та військової техніки ставали реальністю», — наголосив він.

Романенко зауважує, що «без допомоги союзників нам не здолати ворога». Адже власним ВПК Україна закриває лише до 10% від потреби Сил оборони. Допоки Америки вагаються з допомогою, а в Європі немає потенціалу, «щоб у повному обсязі перекрити можливості того, чим нам можуть допомогти США».

Такою ситуацією в Україні користуються в Москві, адже у ворога «злагоджено працює розвідка».

«Путін усе це чудово знає і бачить. Російський диктатор по максимуму намагається використати для себе цю критичну ситуацію. Тому концентрується на фронті, щоб досягти хоч якихось переваг на східному та південному напрямках. Коли на фронті змін немає, ворог здійснює повітряні удари по мирних містах. Зараз його ціль – критична інфраструктура України», — додав Ігор Романенко.