Прокуратура Грузії висунула звинувачення власнику квартири, в якій перебував колишній президент Міхеїл Саакашвілі під час його затримання, передає Грузинська служба Радіо Свобода «Ехо Кавказу».

За даними відомства, громадянину Е.Ц інкримінують статтю про «приховування злочинів».

У прокуратурі кажуть, що обвинуваченому було відомо про те, що громадянин України Міхеїл Саакашвілі розшукується правоохоронними органами Грузії за скоєння тяжких злочинів. Проте 30 вересня 2021 року він надав йому свою квартиру.

Нагадаємо, Михайло Саакашвілі був затриманий раніше в п’ятницю в Тбілісі в одній з квартир на проспекті Гурамішвілі. При затриманні він не чинив опору. За попередніми даними, політика помістили до в’язниці Руставі. Мати політика Гіулі Аласанія прибула в Тбілісі з Києва. При цьому в аеропорту вона заявила журналістам, що затримання її сина було для неї несподіванкою.

В останній раз я говорила з сином кілька днів тому і була впевнена, що він знаходиться в Україні”, – сказала Аласанія.

Вона повідомила, що тільки дізнавшись про його затримання, вирішила летіти в Тбілісі. За її словами, вона не знала про плани свого сина.

Мамі Саакашвілі 75 років. Вона відомий грузинський історик і тюрколог, фахівець з середньовічної культури Грузії, доктор історичних наук. Автор понад 100 науково-дослідних робіт з історії Грузії і Кавказу, історії грузинської культури, національного самовизначення.

Відзначимо також, що вчора з’явилась інформація про те, що Нардепка від “Слуги народу” Єлизавета Ясько розповіла ТСН подробиці про стосунки з Міхеілом Саакашвілі. Політикиня зізналася, що у романтичних стосунках пара перебуває вже понад рік.

Поки Саакашвілі перебуває за ґратами в Грузії, Ясько – в Трускавці. Про свого коханого вона розповіла журналістам на з’їзді “Слуги народу”.

“Ми були ще з ним на зв’язку. Те, що сталось, те, що його арештували, це дуже сумно і боляче мені особисто і політично”, – наголосила нардепка.

Вона розповіла, що вже встигла познайомитися з мамою Саакашвілі і одним із його синів. А ще Ясько запевняє, що вона у нього тепер – єдина жінка.

“Він не є досі одружений”, – запевнила політикиня.

Раніше в Генпрокуратурі Грузії заявили, що наявність українського громадянства не завадить Михайлу Саакашвілі відбувати тюремний термін в Грузії, а його екстрадиція неможлива.

Також відомо, що Україна звернулася до Грузії за роз’ясненнями щодо затримання Міхеіла Саакашавілі. Представники МЗС вже зустрілися із грузинським дипломатом Сандро Топурією.

Старший радник Сандро Топурія є тимчасовий повіреним Грузії в Україні. 2 жовтня його запросили у Міністерство закордонних справ України.