3 вересня український глава Володимир Зеленський підписав указ №372 / 2020, яким змінив деякі положення про проходження військової служби в Україні. Документ вже опублікував на сайті глави держави. Указом президент затвердив, що відпустка військовослужбовців у зв’язку з вагітністю та пологами або по догляду за дитиною зараховується в строк вислуги у військовому званні.

“Час перебування військовослужбовця у відпустці в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відпустці по догляду за дитиною, яка потребує домашнього догляду, тривалістю, визначеною у медичному висновку, зараховується в строк вислуги у військовому званні . Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування”, — йдеться в документі.

Відзначається, що своїм указом Зеленський вніс зміни в положення про проходження військової служби у Службі зовнішньої розвідки, Управлінні державної охорони, Службі безпеки, Збройних Силах, Державній спеціальній службі транспорту, Державній прикордонній службі, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації.

Нагадаємо, призов на військову службу в 2020 році проходить за новими правилами. Відповідно до указу президента, обов’язковому призову на строкову військову службу підлягають особи від 20 до 27 років, які не мають права на відстрочку. Юнаки віком 18-19 років зможуть піти в армію тільки за власним бажанням на підставі особистої письмової заяви.

Раніше, генштаб ЗСУ звернувся до українців з несподіваною новиною — керівництво української армії поділилося планами на осінній призов 2020 року, зазначивши, що планує скоротити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу. Відповідне рішення вже готується для подачі на розгляд уряду. Якщо Кабмін його затвердить, то на строкову військову службу в жовтні — грудні цього року призвуть менше українців.

Як відомо, весняний призов 2020 на Україні завершився тільки в липні — його продовжили через карантин. На строкову службу в армію було призвано майже 16,5 тисяч українців. У цей році на військову службу закликали за новими правилами відповідно до указу президента і розпорядженням Кабміну від 26 лютого 2020 року.

До слова, в 2020 році в Україні заплановані масштабні військові збори резервістів і військовозобов’язаних. До навчань залучать 28 тисяч осіб. Терміни заходів поки не встановлені — збори призупинили на період карантину. З початку 2020 року до оголошення карантину в Україні вже пройшли підготовку понад 2 тисячі осіб, з яких понад 1,7 тисяч — резервісти оперативного резерву першої черги, і 359 чоловік — резервісти оперативного резерву другої черги і військовозобов’язані.