Українські захисники продовжують активну оборону проти окупантів, завдаючи їм значних втрат. Главком Сирський активно слідкує за ситуацією на фронті. Командувач Тарнавський повідомив, що дві третини всіх бойових дій розгортаються в зоні відповідальності ОСУВ «Таврія».

Лише за минулу добу відбулося 45 бойових зіткнень, де ворог, намагаючись атакувати, поніс значні втрати як в особовому складі, так і в техніці. ОСУВ «Таврія» продовжує проводити оборонні операції та відбивати атаки.

«За минулу добу в зоні нашої відповідальності відбулося 45 бойових зіткнень – це 2/3 боїв усього російсько-українського фронту», – підкреслив Тарнавський.

Окупанти продовжують наносити цинічні удари, здійснивши 29 авіаударів, 4 ракетні удари, 98 ударів дронами-камікадзе та здійснивши 1056 обстрілів. Українські сили ведуть боротьбу в складних умовах, проте зберігають контроль над ситуацією.

Протягом минулої доби ЗСУ ліквідували 346 окупантів та знищили 61 одиницю техніки, включаючи танк, бойові бронемашини, артсистеми, ПТРК та інше. Також нейтралізовано та збито 238 безпілотників різних типів.

«Сили оборони України знищили ще 4 важливі об’єкти ворога, серед яких командний пункт і бліндажі. Серед ураженої ворожої техніки – станції РЕБ «Гроза», «Житель» та «Леєр-3». Також знищено машину для мінування, комплекс відеоспостереження «Муром-М», 3 ударні дрони «Shahed-136», 3 «Ланцети», 1 БпЛА «Суперкам» тощо»,– розповів Тарнавський щодо втрат ворога.

Українським захисникам вдалося припинити масований бронетанковий штурм російських військ поблизу Кліщіївки на Бахмутському напрямку. Внаслідок жорсткого бою було знищено 18 одиниць техніки противника.

За даними Збройних Сил України, ворог використовує тактику спроби вигнати українських військових з їхніх позицій, проте українські захисники продовжують вести оборону та відповідають на атаки ворога. Зупинити масштабний штурм окупантів вдалося завдяки ефективній аеророзвідці. Після виявлення руху ворожої техніки розпочалася артилерійська обстріл та використання ударних дронів, що координували розвідувальні безпілотники.

Зазначимо, що командир 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади, Еміль Ішкулов, надав інформацію про ситуацію біля Кліщіївки. За його словами, там регулярно відбуваються штурми, але українські військові утримують свої позиції без втрат.

У 2023 році українцям вдалося за два дні побудувати оборонні позиції в Кліщіївці, коли один з батальйонів ТРО розпочав інформаційне поширення про звільнення цього населеного пункту. Росіяни тоді розпочали штурм з трьох напрямків, призводячи до втрат деяких спостережних пунктів. Проте ЗСУ зуміли утримати Кліщіївку і продовжують утримувати її.

«Росіяни постійно її штурмують, намагаються щось домогтися, заходять невеликими групами – по дві-три людини. Іноді таких груп може бути до десяти на день, вони намагаються продавити який-небудь фланг», – розповів Ішкулов.

Завдяки спільній роботі 5-ї, 93-ї, 92-ї та 28-ї бригад вдається утримувати обстановку в певних межах. Під час загострень військові надають один одному допомогу, направляють скидачів або артилерію.

Однак ситуацію ускладнює те, що з осені 2022 року противник активно використовує FPV-дрони та скиди. Бахмут розташований неподалік від Кліщіївки, а у ньому є дев’ятиповерхівки, які слугують відмінними пунктами спостереження та контролю. Тому напад на позиції, а також евакуація ускладнені.

Розвідка стверджує, що російські війська продовжують атаки з метою розширення контролю над містом Бахмут, яке було захоплено Росією в травні 2023 року. Ймовірна наступна ціль Росії – захоплення Часового Яру. Однак британські експерти вважають, що повномасштабна атака на місто стоїть під питанням.

«Попри деякі поступові тактичні успіхи, малоймовірно, що російські війська зараз зможуть розпочати повномасштабну атаку на місто», – йдеться у повідомленні міністерства оборони Великої Британії.