Робота ЗСУ у дельті Дніпра зосереджена саме на знищенні російських ДРГ. Це робиться для того, аби не допустити їхню висадку. Окупанти намагаються проникати на наші території, використовуючи цивільні човни. Також вони хочуть закріплюватись на островах, щоб сягати правого берега і обстрілювати більше територій.

Про це одному з український ЗМІ повідомила керівниця об’єднаного пресцентру Сил охорони та оборони “Південь” Наталія Гуменюк. За її словами, за минулу добу ЗСУ знищили два такі човни та 15 загарбників.

“Наша робота зосереджена на тому, щоб нищити ці ДРГ. Зараз як тільки вони розгортають якусь мікрофлотилію з одного – двох човнів, які прямують між островами, одразу включається наша контрбатарейна боротьба і результативно працює”, – розповіла вона.

Наталія Гуменюк наголосила, що в першу чергу бойова робота українських захисників сконцентрована на тому, аби уражати скупчення росіян. Водночас ЗСУ не наражають цивільне населення на небезпеку.

Наша бойова робота зосереджена на тому, щоб уражати саме скупчення ворогів і не наражати на небезпеку цивільне населення. Саме тому був обраний такий об’єкт, де мирного населення нема, а ворог, цілком імовірно, зосереджений у немалій кількості, – зазначила вона.

Варто розуміти, що Україна спрямовує значну частину своїх сил, щоб досягти прогресу, включаючи декілька бригад, навчених і озброєних союзниками Києва по НАТО, пише The Conversation.

“Ситуація свідчить про те, що українські сили відходять від менш масштабних дій, спрямованих на формування поля бою, і починають атакувати силою”, – аналізує ситуацію видання.

Після серії ракетних атак з метою погіршити логістику армії ворога Київ сподівається, що зможе відвоювати значні території протягом найближчих тижнів. Військове керівництво усвідомлює, що до того, як погода погіршиться і швидке просування буде утрудненим, залишилось не так багато часу.

Утім, є декілька вагомих причин того, чому Україні так важко просуватися.

Попри те, що російська армія, судячи з повідомлень, дезорганізована і страждає від низького морального духу, вона змогла винести уроки з успіху осіннього контрнаступу України минулого року і підготувати оборонні позиції, які простягаються на сотні кілометрів, зазначає видання.

Мінні поля стали суттєвою перешкодою на шляху західних танків і бронетехніки, чия роль без підтримки з повітря виявилася не такою дієвою, зазначає The Guardian.

Українці адаптували свою тактику, використовуючи невеликі піхотні підрозділи, котрі часто вночі намагаються пробитися крізь заміновані території. Але це робить наступ надто повільним. До того, розчищені у мінних полях проходи росіяни знову швидко закидають боєприпасами з безпілотників чи артилерії, пояснює видання.

На відміну від російських командувачів, які заганяли на мінні поля в’язнів і призовників, українське командування робить ставку на битву на виснаження, а також на високу точність своєї артилерії, яка має розірвати російську оборону та перерізати лінії постачання.

Ще один важливий факт, це цінність військових сил, які беруть участь у наступі.

Наступ почався за участю близько 40 тисяч спеціально навчених і екіпірованих військ. Котрі були підкріплені досвідченими офіцерами та західним обладнанням, ці новосформовані бригади є величезною інвестицією в людей і обладнання. Україна не може дозволити собі обміняти ці сили на скромні здобутки на полі бою, з огляду на те, що замінити ці сили буде важко, пишуть автори матеріалу.

Вони зауважують, що важкі втрати на перших етапах наступу змусили Україну переглянути свій підхід.

Видання зазначає, що  зараз є ознаки того, що Україна може прорвати російську оборону у кількох місцях. Якщо вона зможе досягти значного прориву, Україна буде швидко нарощувати темп, використовуючи свої бронетехнічні та механізовані підрозділи для просування в глиб окупованих Росією регіонів.