Бахмут піддається атакам російських окупантів з трьох сторін. За останні 36 годин у місті підірвали два ключові мости, один з них — на основному маршруті постачання української армії.

Такою інформацією поділилися представники британської розвідки у свіжому звіті про війну в Україні.

У ньому сказано: “Українська оборона донбаського міста Бахмут знаходиться під все сильнішим тиском, в місті і його околицях йдуть інтенсивні бої. Регулярні сили російської армії і групи “Вагнер” просунулися в північні передмістя міста, яке тепер є утримуваним Україною опорним пунктом, вразливим для російських атак з трьох сторін”.

У британській розвідці додали, що оборону Бахмута зміцнили елітними частинами ЗСУ. Але за останні 36 годин у місті підірвали два ключові мости. Один з них розташовувався на головному маршруті постачання з Часового Яру. Експерти вважають, що тепер шляхи доставки ресурсів для української сторони стають все більш обмеженими.

Місто продовжує залишатися однією з найгарячіших точок на фронті. Східну “фортецю” обороняють вже понад дев’ять місяців. У свіжому зведенні Генштаб ЗСУ підтвердив наміри ворога оточити Бахмут.

Росія кинула на захоплення міста найдосвідченіші підрозділи “вагнерівців” і регулярні армійські частини. Бої в місті йдуть цілодобово, про що стало відомо в рамках візиту до Бахмута командувача Сухопутними військами ЗСУ генерала-полковника Олександра Сирського.

Деякі підрозділи здійснюють ротацію військових, щоб залучити нові сили, а людям, які ведуть оборону декілька місяців дати змогу відпочити.

Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр офіційно казала, що ми туди відправили додаткові підрозділи на посилення. Що там відбувається в цей момент – достеменно невідомо,
– сказав Гетьман.

Він також додав, що військові, які перебувають на лінії фронту та самостійно коментують події, щодо того, що відбуваються, не володіють повною інформацією щодо картини бойових дій. Вони дійсно кажуть правду щодо того, що вони бачать, але вони не можуть аналізувати повну ситуацію, бо їм не доводять всю інформацію, яку планує Генштаб.

Він пояснив це практикою в арміях НАТО, коли до військових доводять тільки ту інформацію, яка стосується безпосередньо їхньої ділянки фронту.

“Не треба звичайному військовослужбовцю давати інформацію, яка безпосередньо його не стосується, бо якщо він потрапить в полон, щоб він просто не знав того, про що його будуть запитувати на допитах. І там же є засоби, які змушують людину говорити правду – певні хімічні препарати”, – пояснив Олексій Гетьман.

Військовий аналітик припускає, що конфлікт ПВК “Вагнер” з міністерством оборони Росії вичерпано. За словами Олексія Гетьмана, ПВК може становити серйозну загрозу якщо там залишились досвідченій військові, які 7 місяців там перебувають та дуже добре вивчили місцевість й свої помилки.

Поки команди на відхід не було, ми там будемо тримати позиції. Військовослужбовці мають виконувати накази, які надходять від керівництва. Якщо буде дана команда на відхід, ми відійдемо, але не просто в поле, а позаду нас Часів ЯР, Костянтинівка та інші укріпрайони, в яких можна вести оборону, – розповів майор ЗСУ.

Олексій Гетьман вважає, що Бахмут вже настільки зруйнований, що там важко вести оборону, а тому варто відходити на більш укріплені райони.

Одак противник навряд чи зможе виконати своє політичне замовлення – вийти на кордони Луганської та Донецької областей до 31 березня, це технічно неможливо.