Захід фактично визнає незаконну анексію Криму, якщо сприйме позицію Росії щодо конфлікту в Азовському морі. Зокрема, Кремль наполягає, що обстріл українських кораблів та захоплення моряків ВМС поблизу Керченської протоки нібито відбулися в територіальних водах РФ, адже "Крим є російським".

Така позиція Москви є неприйнятною і світ не може визнати її, заявив колишній командувач сухопутних сил США в Європі генерал-лейтенант (у відставці) Бен Годжес, передає "Радіо Свобода".

"Загалом, якщо Захід, включаючи Туреччину – союзника НАТО, дозволить Росії незаконно претендувати на Крим, тобто якщо так звані територіальні води навколо Криму будуть вважатись російськими, тоді фактична анексія Криму Росією буде сприйнята Заходом", – відзначив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Такий розвиток подій лише зашкодить зусиллям міжнародної спільноти у підтримці позиції України, захисту міжнародного права і створить небезпечний прецедент.

Окрім того, ситуація в Азовському морі може повторитися в інших регіонах світу.

"Є два чи три місця по світу, де існують вузькі проходи, такі як Ормузька протока, Південно-Китайське море та пара інших місць, де одна країна може отримати або повний контроль, або заблокувати доступ до цих внутрішніх морів. Тому це прецедент", – пояснив Годжес.

Водночас, генерал-лейтенант переконаний, що Росія ще з початку будівництва Кримського мосту прагнула заблокувати Азовське море.

Міст, побудований через Керченську протоку, зроблений так, щоби великі вантажні кораблі, які за звичайних умов ходили до та з Маріуполя та Бердянська, більше не могли це робити. Це не випадково і не помилка проекту. Це був навмисний крок, щоб не лише звести міст до України з російської території, але також і почати блокаду Азовського моря. 

Стратегічною метою цього є зашкодити українській економіці, через важливість цих портів і задушити Азовське море і встановити повний контроль Росії,– наголосив Годжес.

Як Україна буде реагувати на агресію РФ на Азові? 

Україна разом зі своїми партнерами по антиросійській коаліції готує Азовський пакет санкцій, який став наслідком агресії Кремля у Азовському морі. Наразі є певні зрушення, адже час затримки суден зменшився з кількох днів до приблизно 15 годин. Проте ухвалення цих обмежень жорстко вдарить по Росії та поставить її на місце.