Україна може допомогти Євросоюзу в продовольчої і технологічній сферах.

Про це в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповів міністр закордонних справ України в 2003-2005, 2010-2012 роках Костянтин Грищенко.

Співрозмовник нагадав, що в 2020 році президент Володимир Зеленський в інтерв’ю словацькому виданню заявив, що Україна може багато дати Європі в разі вступу в ЄС, і попросив Костянтина Грищенка розшифрувати послання глави держави.

За словами екс-глави МЗС, на сьогоднішній день продовольча безпека стає важливим світовим фактором. Потреби людства в продуктах збільшується і Україна може стати серйозним гравцем на цьому ринку.

“Середній клас в Китаї щорічно збільшується на 50-60 млн чоловік, а вони вже споживають зовсім інший продуктовий набір. Україна тут може бути дуже серйозним гравцем. Так само і в технологічній сфері, особливо якщо ми зможемо не тільки утримати, але і наростити наш рівень освіти. Ви ж бачите, в Європі немає такої кількості фахівців у сфері інженерії. вони є, але дуже багатьох вони запрошують ззовні “, – підкреслив Костянтин Грищенко.

Колишній міністр закордонних справ назвав Україну землею талановитих людей, і цей фактор, як стверджує Грищенко, незабаром може працювати на нашу країну.

“Є ще один момент. Якщо для НАТО фактор російської військової агресії, територіальної проблеми, яка існує в зв’язку з окупацією Криму, грає дуже серйозну роль, то це не може бути перешкодою для нашого зближення з ЄС”, – резюмував Грищенко в ефірі Апостроф Live .