Збройні сили України мають просування в Кліщіївці Донецької області, що на півдні від Бахмута. Там тривають бойові дії.
Це підтвердив керівник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш.
Слід зауважити, що аналітики DeepState напередодні повідомляли, що українські Сили оборони зачищають Кліщіївку від російських сил.
«Проте, ще зарано говорити про те, що ми повністю закінчили там операцію, тривають бойові дії. Окрім цього маємо успіхи в напрямку населеного пункту Андріївка, Бахмут та Курдюмівка», — наголосив ЄвлашТ в ефірі «Радіо Свобода».
Окрім цього на Мелітопольському напрямку ЗСУ рухаються на південь та південний схід від раніше звільненого села Роботине. За словами спікера Генштабу Андрія Ковальова, йде закріплення на нових рубежах, і ворог зазнає тяжких втрат.
Тут українські війська вийшли на другу лінію оборони РФ.
За Токмаком оборона росіян менш насичена і очікується, що деокупація міста може прискорити наступ на південь. Але щоб вийти на нього, необхідно розширити плацдарм, що й відбувається у районі сіл Новопрокопівка та Вербове.
«Наша армія збільшує лінію зіткнення, адже чим більший простір зіткнення, тим менша щільність бойових порядків ворожої армії», – пояснює експерт Владислав Селезньов.
Водночас ситуація там досить складна. Сюди росіяни стягнули щонайменше чотири повітряно-десантні дивізії, причому дві з них – штатні.
«В тому числі та сама 76-а Псковська дивізія. Швидше за все, противник тепер спробує фланговими атаками взяти наші найбільш боєздатні частини в оперативне оточення. Чи вийде? Побачимо в найближчі тижні. Дійсно, ресурси перекинуто великі, але і наш Генштаб чітко розуміє ситуацію. Робить все, щоб будь-які ворожі атаки перетворювалися на пшик», – розповів він РБК-Україна.
За даними DeepState, на околицях Новопрокопівки працюють українські танки. Це говорить про те, що нарешті з’явився простір для них, але для ефективного застосування все ж таки треба ще більше розкривати фланги.
Минулого тижня на Таврійському напрямку звільнили ще майже 5 квадратних кілометрів території. З початку літньої кампанії – 256,5.
Командувач угруповання «Таврія» Олександр Тарнавський каже, що ЗСУ перебувають між першою та другою лініями оборони. За його словами, на першу лінію Росія витратила близько 60% часу та ресурсів, на другу та третю – по 20%. Тому їх наші війська можуть прорвати швидше.
Експерт Олександр Коваленко вважає, що маркером наступного прориву буде звільнення Токмака, його оперативне оточення або вихід на південь від дороги Т0401 Токмак — Пологи.
«Коли ми зможемо це зробити? Робити прогнози – справа невдячна. Але загалом, згідно з тим рухом, який спостерігається на лівому фланзі, це може статися до кінця вересня. Тобто прорив другої лінії у вересні, а в жовтні фактично має початися рух на третю», – зазначив він у розмові з виданням.
Владислав Селезньов налаштований менш оптимістично. За його словами, в цьому рівнянні дуже багато перемінних, і важко сказати, чи вистачить українській армії ресурсів підтримувати інтенсивність операцій. Особливо на тлі того, що західні партнери стримано сприймають зміну керівництва Міноборони.
Видання The New York Times звертає увагу на зміну російської тактики оборони на півдні. Зокрема, окупанти заливають мінні поля легкозаймистими речовинами. І коли українські сапери приступають до розмінування, скидають із дронів гранати, «викликаючи море вогню та вибухів».
На думку Селезньова, найімовірніше, це не постійна практика, а поодинокі випадки.
«Давайте уявімо: вони підпалюють мінні поля і детонує все, що вони напхали в нашу землю. Де-факто поля стають розмінованими і ніщо не заважає нашому поступу вперед. Якщо так і відбувається, то підпал мінних полів можна назвати «фолом останньої надії», коли у критичній ситуації ворог вдається до таких кроків. Сьогодні все вибухає, завтра там просто випалене поле, де немає загроз для нашого просування. Досить дивна тактика», – наголосив експерт.