Президент США Джо Байден вважає, що санкції проти Росії мають зберігатися і після ймовірного “зближення” з Україною, – на його думку, це може стримати Китай від спроби захопити Тайвань.  Про це Байден заявив у понеділок на пресконференції у Токіо.

“Одна з причин, чому Путін повинен заплатити високу ціну за його варварство в Україні… причина в тому, що це стосується не тільки України”, – заявив Джо Байден.

Він сказав, що якщо після будь-якого майбутнього зближення між Росією та Україною “санкції багато в чому не збережуться, то який сигнал це пошле Китаю про ціну спроби захопити Тайвань силою?”.

Байден також заявив, що США готові до прямого військового втручання у разі агресії Китаю проти Тайваню.

“Ми погодилися з політикою одного Китаю, ми підписалися під нею… Але думка про те, що його можна взяти силою, просто неприйнятна”, – сказав він.

Він також зазначив, що не очікує спроб Китаю захопити Тайвань, але уникнення вторгнення залежить від того, чи світ прояснить Китаю всі наслідки.

Нагадаємо, раніше Державний департамент США схвалив потенційний продаж Тайваню обладнання, навчальних та інших предметів для підтримки системи протиповітряної оборони Patriot на суму до 95 мільйонів доларів.

“Цей пропонований продаж відповідає національним, економічним інтересам та інтересам безпеки США, підтримуючи постійні зусилля одержувача щодо модернізації його збройних сил та підтримки надійної оборонної спроможності”, – йдеться у повідомленні Пентагону.