Іран бреше, коли стверджує, що не постачає Росії дрони-камікадзе для війни з Україною. Про це заявила на брифінгу речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, передає Reuters.

За її словами, є “обширні докази”, що Росія застосовує іранські безпілотники проти військових та цивільних цілей. Тегеран, схоже, розглядає можливість продажу РФ більшої кількості такої зброї, зазначила Жан-П’єр.

“Ви всі також бачили сьогодні вранці повідомлення про те, що схоже на удар іранського безпілотника в центрі Києва. Однак Іран продовжує брехати про це”, – сказала вона.

За словами експерта-міжнародника Антона Кучухіддзе, є кілька напрямків, які сьогодні українська сторона розробляє у ракурсі іранської підтримки російської агресії.

“Перший – той, про який заявляв голова фракції “Слуга народ” Арахамія. По всіх дипломатичних каналах ми намагаємося блокувати постачання до РФ військової допомоги, включаючи дрони, ракети тощо. Умовно можна назвати транспортно-логістичне спрямування, – розповідає експерт. – Другий – власне дипломатичний. Наше МЗС висловлювало відповідне невдоволення іранському послу, вчора була відповідна офіційна заява нашого зовнішньополітичного відомства. Чітко наголошувалося, що Іран займається постачанням озброєнь для терористичної держави рашистів. Тобто – бере участь у агресії проти України, у вбивстві мирних громадян.

Ми інформуємо своїх партнерів про це, надаємо їм відповідний фактаж тощо. Третій – військово-політичний. На даному етапі це більш кулуарний напрямок. Але можна припустити, що тут йде досить серйозна робота. Президент України вже неодноразово висловлював подив, чому Ізраїль, який має давню ворожнечу з Іраном, не надає нам військової допомоги. Тим більше, що в нашій країні дуже велика єврейська діаспора. Плюс – Ізраїль є стратегічним партнером США, навіть має особливий статус союзника Штатів поза НАТО. Але всіляко намагається бути нейтральним у російсько-українському конфлікті”.