Програш Росії – неминучий, його вже не можна зупинити, і він призведе до її руйнації.

– Якщо переможе, як то кажуть гілка прибічників миру, то вони зможуть визнати, що все “це було помилкою”. Війська відійдуть назад, за адмінкордон 91-го року і перевантажать якось стосунки з усім світом.

Найважчі бої станом на зараз точаться в районі міст Бахмут та Соледар. Там зараз йдуть найзапекліші бойові дії. До кінця року ми ще просунемось вперед значно, це будуть значимі перемоги, ви скоро це побачите. Про це розповів Керівник головного управління розвідки МО генерал-майор Кирило Буданов в рамках проєкту “Орестократія”.

За словами Буданова, у кінці весни війна має закінчитись.

Після завершення війни почнеться дуже серйозний політичний процес, пов’язаний зі змінами в нинішній РФ: від Росії від’єднаються певні регіони… Москва виплачуватиме репарації нам, це все їх чекає, це призведе до зміщення певного економічного центру РФ на нашу територію… тобто там багато дуже кроків.

Росіяни пішли, як то кажуть, ва-банк, для себе вони приєднали окуповані українські території; і зараз кожне селище, яке ми деокуповуємо, для них вже не відступ російської армії або тактичний програш, це втрата земель РФ.

Для них це так. Для нас це “формально”, а от для них це вже юридична втрата російської території. А як такому типовому росіянину пояснити те, що Україна забрала у РФ якесь місто. Ну це переворот його свідомості, ну “це ж не може бути”.

Економіка Росії вже фактично переводиться на режим воєнного часу, так само як і у нас. Це означає, що левова частка всіх витрат ітиме на оборонку, все інше – за залишковим принципом. Але не економіка, не “могілізація” змінить настрої , а от втрата територій, коли кажуть “Україна відбила ще одне місто”, – це вже щось неймовірне, такого бути не може. Тут уже виникає запитання, чи така потужна у нас Росія? А Росія у них асоціюється виключно з фігурою лідера.

Сам факт переходу Російської Федерації на використання іноземних дронів – це вже сам по собі випадок неординарний для Росії, скажімо так. Цьому “посприяла” низька точність російських ракет, а також мале їх число. Російська оборонна промисловість не може виробляти в достатній кількості нові ракети, а ті, з якими вони вступили у війну 24 лютого, вже вичерпуються.

По багатьох найменуваннях ця цифра впала вже нижче критичного рівня. Я маю на увазі рівень 30%. Тому вони були змушені шукати якісь варіанти подолання дефіциту ракет. Дійшли до того, що стали використовувати іранські безпілотні літальні апарати. Чи можуть вони за своїми характеристиками замінити ракети? Ні, не можуть, але треба виходити з того, що їх – достатня кількість зараз в РФ, і точність влучення БПЛА набагато вища, ніж цих ракет. На це вони і розраховують.

Згідно з концепцією безпеки, росіяни повинні залишати якийсь мінімум для власної оборони. Виходить, що Кремль настільки прагне щось доказати, що повністю ігнорує обороноздатністю країни.

До прикладу: конкретно по ракетах “Іскандер” вони вже наблизились до відмітки в 13% наявності ракет. Концепцією заборонено “опускатися” нижче 30%, але війна вносить свої корективи.

Ось така картина реальна зараз.

Перша партія літаючих “мопедів” була замовлена в кількості 1750 дронів, далі пішли нові замовлення, але швидкість їх виробництва і доставки в Росію, ви маєте зрозуміти, це ж не одномоментний процес. Вони потроху їх вичерпують, іранці роблять нові, але є інша сторона цього питання: біля 70% усіх дронів ми стабільно збиваємо.

Системи ППО, які нам постачаються, їх кількість абсолютно замала для того, щоб повністю зняти ракетну загрозу. Проте наша вітчизняна оборонна промисловість працює над вирішенням цього питання. Крім того, ми шукаємо, де можна купити будь-які системи ППО у світі… і щось нам постачається.