Президент США Джо Байден не шкодує, що погодився визнати президента Росії Владіміра Путіна “вбивцею”. Про це на брифінгу в четвер заявила речниця Білого дому Джен Псакі.

“Президент не збирається стримуватись, очевидно, коли у нього є занепокоєння – чи то стосується слів, чи дій”, – сказала вона.

На питання журналіста, чи не шкодує Байден про те, що назвав Путіна “вбивцею”, Псакі відповіла заперечно.

“Ні. Президент дав пряму відповідь на пряме запитання”, – зазначила речниця.

Псакі додала, що президенти Байден і Путін мають різні погляди на свої країни і підходи до взаємодії в світі. Але, тим не менш, вони єдині у тому, що повинні шукати шляхи для спільної роботи у сферах, які становлять взаємний інтерес.

Нагадаємо, у недавньому інтерв’ю Джо Байден заявив, що Росія втручалася в президентські вибори в США і повинна заплатити за свої дії. Він також ствердно відповів на запитання, чи вважає Владіміра Путіна вбивцею.

В свою чергу, у Європейській комісії заявили, що як президент країни Владімір Путін несе відповідальність за політику та дії російської влади.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це у середу на брифінгу в Брюсселі заявила речниця Єврокомісії Набіла Массралі.

Так вона відповіла на запитання, чи погоджується глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель зі звинуваченнями президента США Джо Байдена на адресу Владіміра Путіна.

“На жаль, є довгий список успішних і невдалих замахів, здійснених щодо критиків та незалежних осіб у Росії, включно з політиками і журналістами. Багато з цих справ не були розслідувані, залишаються невирішеними, а винуватці не притягнуті до відповідальності”, – сказала речниця, відповідаючи на запитання.

Вона нагадала, що у справі замаху на Алексєя Навального та Сергєя і Юлію Скрипалів ЄС запровадив санкції проти осіб, які належать до російської військової розвідки чи конкретних інституцій з хімічних досліджень у Росії.

“Російська влада також здійснила незаконні дії в Україні і відіграла чітку роль у інших конфліктах в сусідніх країнах з ЄС та за їх межами. Як президент Російської Федерації Владімір Путін в кінцевому підсумку несе відповідальність за політику та дії російської влади”, – заявила речниця.

А от журналіст, Денис Казанський пише:

Найдогадливіші громадяни вже зрозуміли, що Байден назвав Путіна вбивцею не просто так.

Сьогодні німецьке видання «Шпігель» опублікувало розслідування, в якому доводить причетність ФСБ і Кремля до чергового гучного політичного вбивства в Європі.

У 2019 року в Берліні застрелили громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі. Поліція швидко затримала підозрюваного. Ним виявився росіянин, який називав себе Вадим Соколов.

Правоохоронці припустили, що справжнє ім’я вбивці – Вадим Красиков, і він є співробітником ФСБ. Але сам кілер це заперечував.

І ось тепер знайшлися докази, які допомогли підтвердити особу кілера. І це виявилися його старі весільні фото, які знайшлися у його родичів в Україні) Так, що у Петрова і Бошірова тепер з’явився третій брат. Який, на відміну від них, виявився не настільки щасливий, і зараз знаходиться під вартою.

Матеріали по Красикову вже передані українською стороною німецькій владі і будуть використані в суді. Великий привіт «братській північній країні» і «Північному потоку-2».