МЗС Британії викликало посла Росії в Лондоні Андрєя Келіна, щоб висловити глибоке занепокоєння через повідомлення про смерть британця Пола Юрі у полоні терористичної “ДНР”.

Відповідну заяву опублікували на сайті британського уряду. Як заявила глава МЗС Британії Ліз Трасс, вона шокована повідомленнями про смерть британського гуманітарного працівника Пола Юрі під час утримання під вартою російськими маріонетками в Україні. 

“Росія має нести повну відповідальність за це. Пол Юрі був захоплений під час виконання гуманітарної роботи. Він був в Україні, щоб спробувати допомогти українському народу перед обличчям неспровокованого російського вторгнення”, – зазначила Ліз Трасс. “Російський уряд та його проксі сили продовжують чинити злочини. Винні будуть притягнуті до відповідальності”, – додала вона.

Як відомо, 45-річний британський гуманітарний працівник Пол Юрі, якого бойовики так званої “ДНР” захопили у полон, помер нібито через хворобу.

“Ми засмучені звісткою про смерть містера Юрі. Хочемо уточнити, що він не був в Інтернаціональному легіоні. Він не воював в Україні. Він був співробітником гуманітарної організації, як підтвердила Presidium Network, некомерційна організація, в якій працював містер Юрі”, розповіли в Інтернаціональному легіоні.

Там також  зазначили, що оскільки Юрі не був легіонером, додаткову інформацію надати не можуть. Згідно з інформацією, яку його родина отримала від міністерства закордонних справ, Пол Юрі помер 5 днів тому. Юрі був захоплений у полон на контрольно-пропускному пункті неподалік від Запоріжжя 25 квітня разом із 22-річним Діланом Хілі, британським волонтером. У самопроголошеній “ДНР” йому було висунуто звинувачення у скоєнні “найманської діяльності”.

Пізніше в травні на російському телебаченні було показано відео з Юрі. На записі британець у наручниках казав, що сфотографував підірваний міст, “щоб продемонструвати докази того, що засоби масової інформації в Англії брешуть”. Він також казав, що раніше був в Іраку, Афганістані та Лівії. Мати Юрі розповіла Бі-бі-сі, що на відео її син, але поводиться він неприродно. Вона вважала, що на нього чинять тиск.

Жінка також непокоїлася за здоров’я сина, оскільки у Пола Юрі діабет І типу і йому потрібний інсулін.  Дарія Морозова, яка обіймає посаду так званого уповноваженого з прав людини в “ДНР”, повідомила в соціальних мережах, що Юрі страждав на діабет і мав проблем із диханням, нирками та серцево-судинною системою.

Вона сказала, що, “незважаючи на тяжкість злочину”, Полу Юрі “було надано відповідну медичну допомогу. Однак, враховуючи діагнози та стрес, він помер 10 липня”. Представник британського уряду сказав, що міністерство закордонних справ “терміново розслідує” повідомлення про смерть Юрі, додавши, що “ми, очевидно, думаємо про його родину та друзів”.

Також відомо, що уряд Великої Британії “глибоко занепокоєний” повідомленнями російських державних ЗМІ про смертний вирок для двох військовополонених британців, винесений так званим судом у Донецьку, та працюватиме над їхнім звільненням.

“Ми, очевидно, глибоко занепокоєні цим. Ми постійно говоримо, що військовополонених не можна експлуатувати з політичною метою. Ви знаєте, що відповідно до Женевської конвенції військовополонені мають право на комбатантський імунітет і не повинні притягуватися до кримінальної відповідальності за участь у військових діях”, – заявив представник уряду Британії. “Тому ми продовжуватимемо працювати з українською владою, щоб спробувати домогтися звільнення кожного з британських громадян, які служили в українських збройних силах і утримуються як військовополонені”, – додав він.

Віцепрем’єр Британії Домінік Рааб заявив, що міністерство закордонних справ зробить “усі подання” у справі військовополоненого британця Ейдена Асліна.

“Щодо цієї справи я не знаю всіх подробиць, але, звичайно, ми очікуємо дотримання законів збройного конфлікту, і ми подбаємо про те, щоб зробити всі подання”, – сказав він.