Міністерство закордонних справ України оголосило консула генерального консульства Росії в Одесі небажаною особою. Дипломата вишлють з України.

В українському МЗС пояснили, що розглядають такий крок як продовження розгорнутої в Росії антиукраїнської кампанії, а також черговий прояв недружніх дій проти співробітників дипломатичних установ України.

Дії МЗС України є відповіддю на вислання співробітника посольства України в Москві 26 квітня.

“Повністю відкидаємо голослівні закиди про те, що український дипломат нібито займався діяльністю, несумісною із дипломатичним статусом. Співробітник посольства України в Москві не здійснював жодних дій, що виходили б за межі його дипломатичних та консульських функцій”, – підкреслили в українському МЗС.

У відомстві додали, що рішення МЗС Росії грубо порушує:

Віденську конвенцію про дипломатичні зносини 1961 року,
Віденську конвенцію про консульські зносини 1963 року,
сталу дипломатичну практику.

Відтак, МЗС України оголосило консула Генерального консульства Росії в Одесі небажаною для перебування на території України особою.

В українському відомстві додали, що у разі продовження російською стороною провокацій проти співробітників дипломатичних установ України в Росії, така практика може продовжитися.

Нагадаємо, 16 квітня 2021 року ФСБ Росії затримала українського консула в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка. Його звинуватили в “отриманні інформації закритого характеру”.

21 квітня український консул залишив територію Росії. Як згодом з’ясували в Україні, це був заздалегідь спланований сценарій та провокація. Згодом у відповідь Київ вислав старшого дипломата посольства Росії Євгена Чернікова. У МЗС України наголосили, що “його діяльність несумісна з його дипломатичним статусом”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.