Олексій Резніков, міністр оборони України, заявив, що війна росії в Україні відкриває шлях до агресії іншим лідерам, які побачили слабкість світової спільноти.

Про це міністр пише у статті, опублікованій у американському виданні The Wall Street Journal.

Резніков нагадує про смерті мирних громадян в українських містах Бучі, Бородянці, Маріуполі, Краматорську. Крім цих жертв, внаслідок дій країни-агресора постраждав також авторитет ООН. У Раді безпеки ООН засідають представники нападника, а сама організація не зробила нічого, щоб зупинити війну.

Після дій росії піднімуть голову інші лідери-негідники. В результаті, прогнозує український міністр, полум’я війни розгориться і в інших місцях на земній кулі.

Всьому можна було б запобігти, якби Україна отримала зброю, яка зупинила б агресора на самому початку: системи ППО та ПРО. Зараз зброя надходить, при чому дуже швидко – протягом кількох діб, а не тижнів, як це було на початку.

Резніков описав майбутню світову систему протидії агресії, схожій на атаку рф. У випадку раптового нападу потрібно:

  • організувати доставку потужної зброї протягом 24 годин;
  • автоматично запроваджувати низку санкцій, які або превентивно зупинять нападника, або потім завдадуть непоправної шкоди його економіці.

“Перш за все, нам потрібне важке озброєння для оборони та звільнення окупованих росією територій. Я знаю, що його можна надати швидко. Все, що потрібно – це воля зробити це. Якщо ви надасте нам це озброєння, то покажете світу, що ви не боїтеся протистояти злу. Також потрібно запровадити тотальне світове ембарго на російські нафту та газ. Також нам потрібні реальні санкції проти російських банківської системи та торгівлі.

Якщо ви це все зробите, російські загарбники будуть вигнані з України за кілька місяців. Якщо ні, війна затягнеться, а держава-терорист російська федерація остаточно зруйнує репутацію глобальних лідерів та заохотить інших негідників перевірити їхню міць. Полум’я війни може перекинутися на інші країни в будь-яку мить, бо владімір путін не зупиниться на Україні

Перемога України – це єдиний результат, що змусить росію переглянути свою агресивну стратегію. Ми можемо це зробити. Ми вже довели нашу хоробрість. Нам лише потрібні інструменти. Після того, як виконаємо цю роботу, ми зможемо повернутися до важливої справи побудови нової світової архітектури без конструктивних вад минулого.

І, звісно, no fly zone – одне із ключових актуальних питань”, – наголосив глава оборонного відомства України.