Ну от і знову великі проблеми у Путіна — окупанти натовпом кидаються в полон. Так нещодавно ЗСУ підловили групку із росіян, При чому їхній вигляд просто шокував. Командування РФ настільки виснажило армію, що ті кидаються в полон буквально голі-босі. І це не рідкісний випадок, зокрема через російську тактику застосування мобілізованих військових як «гарматного м’яса» під час штурмів і поганого ставлення до тилу.

Зазначимо, що російські окупанти регулярно потрапляють в український полон за різних обставин, однак цього разу захисники змогли виманити бійця ворожих військ за допомогою дрона. Про це йдеться на сторінці Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України в соціальній мережі Facebook.

Йдеться про військовослужбовців штурмового загону 5-ї Слобожанської бригади НГУ та 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ. Вони взяли в полон бійців ЗС РФ біля населеного пункту Кліщіївка в Донецькій області.

Гвардієць «Брутал» і десантник «Грін» уважно вели спостереження за діями противника за лінією зіткнення. Ближче до вечора один із військовослужбовців ховався в укритті, однак після того, як був скинутий боєприпас, він прийняв рішення підняти білий прапор.

«Вилетіли за координатами, помітили росіянина, який заліз в нірку, і сидів там. Ми його «затрьохсотили» скидом. Полетіли дізнатися чи він там живий. Побачили, що він сидить перед ніркою, з білим прапором і махає, щоб ми його не вбивали. Ми повернулися, взяли пляшку з водою, на ній написали, щоб здавався, якщо хоче жити. Він обрав життя, і здався. Ми дроном вивели його до своїх позицій та передали, так би мовити, «куди потрібно», — ділиться боєць із позивним «Брутал».

Після евакуації в безпечну зону було проведено допит затриманого. Виявилося, що він є військовослужбовцем військової частини 95383 ЗС РФ і має позивний «Старий». Серед завдань окупанта — спостереження за роботою українських БПЛА та FPV-дронів.

У Національній гвардії нагадали, що українська сторона дотримується правил ведення війни і гарантує життя тим бійцям противника, які добровільно здаються в полон.

Нагадаємо, недавно повідомлялося, що бійці НГУ полонили росіянина, який поїхав у штурм на мопеді. Російського окупанта захопили в полон, коли він залишив мопед і спробував провести розвідку. З’ясувалося, що він штурмує позиції на Донеччині вже сім місяців, хоча мав служити водієм.

Інцидент стався в районі селища Урожайне в Донецькій області. Оператори БПЛА з одного з підрозділів аеророзвідки помітили російського окупанта. Він спочатку під’їхав до позицій Сил оборони на мопеді, а потім спробував непомітно підійти ближче. Однак провести розвідку ворожому бійцю не дали.

«Бійці 21-ї бригади НГУ вже чекали на незваного гостя», — зазначила пресслужба.

З’ясувалось, що захопленому в полон загарбнику 43 роки. Він служив за контрактом у бригаді морської піхоти ЗС РФ. У Донецькій області чоловік воює з вересня 2023 року.

Сам полонений розповів, що був призваний на посаду водія. Однак невдовзі окупанта перевели в інший підрозділ, і він став штурмовиком.

І подібних ситуацій ще валом. Зокрема, проєкт «хочу жить» опрацьовує близько 30 тисяч звернень окупантів, які готові опустити зброю і здатися, лиш би не воювати за Путіна. Уявіть лише, що буде з кремлівським лідером коли міністр оборони прийде до нього з такими новинами. Армії РФ приходить кінець.