Станом на сьогодні немає “вікна можливостей” для вступу України в НАТО. Таку думку амбасадорка Німеччини в Україні Анка Фельдгузен висловила ZN.UA в інтерв’ю, яке було опубліковано 26 червня.

“Є такі політичні вікна можливостей, і я згодна з міністром [закордонних справ України Дмитром] Кулебою, що це політичне питання. Колись буде таке вікно можливостей вступити в НАТО і для України. Але їй обов’язково треба бути готовою в той момент. Україна повинна використовувати всі можливості, які є сьогодні, аби наблизитися до НАТО”, – сказала дипломатесса.

За її словами, “Україна має дуже впливових партнерів, які підтримують українські амбіції стати членом НАТО, але це станеться не завтра”.

“Це буде політичне рішення. НАТО завжди мав проблеми з країнами, де є війна. Безперечно. Бо одна з переваг НАТО – п’ята стаття Вашингтонського договору. І всі бояться бути з Росією в прямій війні”, – пояснила Фельдгузен.

Вона вважає, що в Україні переоцінюють вплив Німеччини в НАТО.

“Там є інші великі гравці – США, Франція, Великобританія, Канада. Я думаю, що треба говорити із цими країнами, які дуже підтримують Україну, і розраховувати саме на їхній вплив в організації”, – зазначила амбасадорка.

Також Анка Фельдгузен вважає, що надання Україні ПДЧ не зупинило б Росію від окупації Криму. Цією заявою німецька дипломатка прокоментувала слова Олексія Данілова.

Нещодавно секретар РНБО сказав, що Франція та Німеччина, які у 2008 році відмовили Україні та Грузії у Плані дій щодо членства в НАТО, повинні нести відповідальність за агресію Москви.

Анка Фельдгаузен повідомила, що її країна не відчуває себе винною за окупацію Криму в 2014 році. Вона впевнена, що Росія давно мала плани на півострів.

“Держава-агресор побачила, що Україна перебувала у слабкому стані, знайшла можливість діяти та швидко зреагувала”, – сказала посол Німеччини в Україні.

«Адже було видно, що росіяни давно до цього готувалися. Був би ПДЧ, не було ПДЧ – це теж спекуляції. Але я особисто не думаю, що наявність ПДЧ якось зупинила б росіян»,– додала дипломатка.