Президент України Володимир Зеленський під час святкування свого Дня народження 25 січня заявив про те, що планує йти на другий президентський термін.

Про це повідомив народний депутат Гео Лерос на своїй сторінці в Facebook.

«Тепер це офіційно! На святкуванні свого дня народження, Зеленський своєму найближчому оточенню заявив, що йде на другий термін », – зазначив Лерос.

За словами джерела Лероса, президент не готовий без боротьби прощатися з президентським кріслом після першого терміну. Про це йдеться в матеріалі “Всерйоз і надовго. Чому Зеленський піде на другий термін” видання “VESTI”.

Рейтинг Володимира Зеленського падає, і є ризик того, що до 2024 року він взагалі опуститься до ганебних показників Петра Порошенка та Віктора Ющенка. Зеленському потрібно або економічне диво, або реальний мир на Донбасі.

Втім, є ще варіант – застосування політтехнологічних трюків. Найулюбленіша передвиборча технологія президентів, що йдуть на другий термін, це підбір зручного противника. Так Леонід Кучма переміг в 1999 році Петра Симоненка, а Петро Порошенко, через 20 років, намагався затягнути до другого туру Юрія Бойка.

Політолог Вадим Карасьов вважає, що команда Зеленський не буде винаходити велосипед. У коментарі виданню він сказав, що своїм суперником президент хоче бачити або Петра Порошенка, або когось із лідерів “Опозиційної платформи”.

“Якщо буде зроблена ставка на Юрія Бойка або Віктора Медведчука, то Зеленський у своїй риториці буде зміщуватися трохи вправо. Зеленський спробує виступити рятівником від реваншу так званих проросійських сил. Тим більше, що виконувати Мінські угоди він не збирається. Порошенко йому не конкурент в будь-якому випадку “, – говорить Карасьов.

Політолог додав, що в цьому році наступає екватор першого президентського терміну Зеленського. Він уже має робити вибір: йти на другий термін і починати передвиборчу кампанію або все ж працювати за початковою схемою.

Експерт додав, що, незважаючи на падіння рейтингу, Зеленський має найвищу підтримку на другий рік роботи серед всіх попередніх президентів. Зараз він може впевнено планувати візит на другий термін.

Перешкодити Зеленському може економічний крах України, загострення конфлікту або такий же популярний політик з поки ще незаплямованою репутацією. Питання тільки – чи з’являться такі до 2024 року.

При цьому варто відзначити, що глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив виданню, що у нього поки інформації про другий термін для Зеленського немає. Він припустив, що Лерос таким чином хотів вивчити реакцію людей.

«Не розумію, звідки така інформація. Поки що у мене такої інформації немає. Це спекуляція, як дострокові перевибори. Вкидання, щоб подивитися соціальний ефект », – каже Арахамія.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що визначатися з походом на другі президентські вибори Зеленський буде ближче до закінчення першого терміну. Як мінімум, Єрмак не виключає, що Зеленський може знову балотуватися в президенти.

У свою чергу Лерос не уточнив, хто виступив джерелом настільки голосного інсайда. Нардеп Олександр Дубинський в коментарі виданню розповів, що Лерос досі спілкується з великою кількістю людей, що працюють в Офісі президента.

“Цю інформацію потрібно перевірити ще раз. Наскільки мені відомо, президент провів свій день народження з родиною, а не з колом наближених осіб. Проте у Лероса до сих пір багато джерел, він був радником президента, мав до нього доступ “, – говорить Дубинський.