Російське командування після підриву Каховської ГЕС перекидає армійські частини та з’єднання з Херсонської області на Запорізький та Донецький напрямки. Офіційно вони перекидають штурмові частини морської піхоти та десантників. Враховуючи, що ЗСУ ведуть активні дії відразу на п’яти напрямках, окупанти губляться, не знаючи, де може бути завдано наступного удару, розповів “Апострофу” військовий експерт, співголова громадської ініціативи “Права справа” Дмитро Снєгірьов.

Причиною перекидання окупаційного контингенту із затопленої частини Херсонщини у бік Запоріжжя є побоювання Кремля щодо можливих великомасштабних наступальних операцій ЗСУ у зазначеному напрямку.

Західні союзники, зокрема Міністерство оборони Великобританії, справедливо звертають увагу на те, що прорив Сил оборони України в Запорізькій області поставив би під загрозу так званий “сухопутний коридор” до окупованого Криму, який сполучає півострів із територією Ростовської області РФ.

За інформацією представників Міністерства оборони України, противник переміщає свої найготовіші до бойових дій частини з Херсонського напрямку на Запорізький. Це стосується переважно морської піхоти, повітряно-десантних військ та 49-ї армії. Повідомляється, що російське командування окупаційних військ ухвалило таке рішення, усвідомлюючи свою нездатність стримати український наступ на різних напрямках, звужуючи географію активних дій ЗСУ.

Таке переміщення значно зміцнить російське військове угруповання під Запоріжжям, оскільки включає спеціальні підрозділи, повітряно-десантні війська і берегову оборону. Ці сили було розгорнуто безпосередньо на другій лінії оборони до вибуху Каховської ГЕС. Такий розвиток подій підтверджує, що катастрофа на Каховській ГЕС виявилася вигідною для Російської Федерації. Розлив Дніпра значно ускладнює можливість проведення будь-якої десантної операції у цьому районі, якщо, звісно, плани проведення такої операції взагалі існували.

Крім того, на Запорізький напрямок, у район Оріхова, перекинуто підрозділи 22-ї та 45-ї бригади спецпризначення, а також підрозділи 291-го мотострілецького полку.

На Запорізькому напрямі українські військові мають локальні успіхи. Окупаційні війська активно обороняються на Новопавлівському та Оріхівському напрямках. Нещодавно російські джерела повідомили, що українські бригади, оснащені західним спорядженням, почали наступ у південно-західній частині Запорізької області, недалеко від Оріхова.

Російські джерела визнали, що Сили оборони України прорвали першу лінію оборони у цьому районі. За даними Запорізької окремої бригади територіальної оборони, 4 червня під час оборонної операції механізований підрозділ у співпраці із загальним підрозділом Запорізької окремої бригади територіальної оборони звільнив село Новодарівка від окупантів.

Тут важливий момент полягає в тому, що ЗСУ застосовують тактику НАТО зі звільнення захоплених територій – тактику жаб’ячих стрибків, коли спочатку проводиться активна розвідка боєм із залученням високомобільних з’єднань, видавлювання ворога з конкретного населеного пункту з просуванням на кілька кілометрів. За такої тактики вдається зберегти людей та техніку, не втрачаючи в темпі просування. Відповідно, на всі вкиди росіян про те, що вони нібито знищили незліченну кількість бійців ЗСУ і підбили велику кількість нашої техніки, слід дивитися крізь пальці як на невмілу пропаганду, розраховану тільки на внутрішньоросійську аудиторію.

Відповідно ситуацію на Херсонському та Запорізькому напрямках слід розглядати у комплексі. Тут логістика окупантів знаходиться у вразливому становищі за рахунок посилених ударних можливостей ЗСУ, дії руху опору на вказаних територіях, а також в окупованому Криму.

Враховуючи постійні прильоти на півострів безпілотників, підриви залізничних ліній, а також постійні “навчання” росіян на так званому “Кримському мосту”, російське командування побоюється, що обвал їхнього фронту в Запорізькій області, а також вимушений “жест доброї волі” в Херсонській області, зажене їхнє кримське угруповання в оперативний “мішок”. Окупанти вже розглядають такий варіант, оскільки, згідно з інформацією, росіяни вже замінували територію найбільшого хімічного підприємства “Кримський титан” на півночі півострова.