Опалювальний сезон цієї зими на Луганщині не вдасться провести, особливо в тих містах, де протягом понад чотирьох місяців домівки потерпали від обстрілів. Про це повідомив голова ОВА Сергій Гайдай.

Російські війська знищили там практично всю інфраструктуру.

У разі швидкої деокупації області проситимемо людей не повертатися надовго у свої населені пункти – навіть при відновленні теплових котлів, відремонтувати систему теплопостачання, розгорнуту по містах, до зими неможливо.
Евакуюватися з Луганщини можна двома шляхами – через Запорізьку область, а також через рф і країни Балтії.

Також він додав, що на тимчасово окупованих територіях Луганщини мобілізація не часткова. Російські загарбники забирають абсолютно всіх чоловіків, яких можуть знайти.

Також, за словами голови ОВА, війська РФ «зариваються» та підтягують резерви з боку Сватового і Троїцького.

«Окупанти в поганому настрої через провалену «моГілізацію», «гарматного м‘яса» майже немає, чекають на поповнення після оголошеної Путіним «часткової пакетизації» в Росії», – заявив Гайдай.

Голова ОВА також розповів, що попри звільнення, Білогорівка досі знаходиться під постійними обстрілами російських загарбників.

Гайдай нагадав, що Луганщина ніколи не була під повним контролем військ РФ, і псевдореферендум загарбники збираються проводити лише на частині територій області, «а не як вони заявляють про цілковиту окупацію».

Віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук теж закликає до евакуації жителів прифронтових областей. Мовиться про мешканців Луганської, Донецької, Херсонської, Харківської та Запорізької областей. На період зими людей просять переїхати до безпечніших областей, де розпочнеться опалювальний сезон.