Російські окупанти мобілізацією спробують залатати дірки в підрозділах на Донецькому, Запорізькому та Херсонському напрямках.

Часткова мобілізація в Росії дасть можливість поповнити підрозділи окупантів на Донецькому, Запорізькому та Херсонскому напрямках.

Про це в інтерв’ю російському правозахиснику Марку Фейгіну повідомив радник Офісу президента Олексій Арестович. 

“Ризикну припустити, що вони зараз спробують поповнити підрозділи, які є. Поставлять завдання добити Донецьку область, поставити стійку оборону на Херсонщині. Можливо, спробують рухатися на Запорізькому напрямку. І боронити Луганськ. Також можливий контрудар на Харківському напрямку. Але розраховувати на більше – не бачу особливих перспектив, бо немає озброєння та техніки. І немає молодшого складу, який дозволить створити та розгорнути нові бригади”, – розповів Олексій Арестович.

Також він додав, що в цілому мобілізація в РФ – це демонстрування та спроба зробити натиск.

До слова, Путін своїм вбивчим зверненням до нації із заявою про необхідність часткової мобілізації “витягнув щасливий квиток” для федерації окупантів, вважає екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан.

Виданню Коментарі він заявив наступне:

 “Так сталося, що путін не залишає вибору. Ані Україні, ані Заходу. Якщо ще минулого тижня ті ж угорці публічно заявляли про те, що не слід навіть у голос вимовляти словосполучення “восьмий пакет санкцій”, то тепер вони, як і решта, триматимуть роти на замку, хіба що хило намагаючись якимось чином виторгувати щось собі. Вчора Путін своїм вбивчим зверненням до нації із заявою про необхідність часткової мобілізації “витягнув щасливий квиток” для РФ. Квиток у пекло. І хоч би як це цинічно не звучало, але, мабуть, вперше за всі більше восьми років війни, яку ми змушені вести проти росії за незалежність, свободу і виживання української держави, саме Україна виграє від того, що путін остаточно злетів із котушок”.

По-перше, пояснює експерт, розумові процеси на Заході пришвидшаться. Та зброя, яку наші партнери де-факто планували дати нам десь навесні-літом, прийде вже за лічені місяці чи навіть тижні.

По-друге, продовжує він, коаліція під назвою “Рамштайн”, покликана допомогти Україні захистити себе від Росії, неодмінно збільшиться за кількісним складом. Плюс – посиляться санкції та інші обмежувальні заходи проти країни-агресора.

“На мій погляд, найближчими тижнями ЄС, США та інші демократичні держави остаточно закриють для Росії доступ до технологій подвійного призначення, припинять закуповувати російські товари, у тому числі нафту і газ тощо. Більше того, своїм вчорашнім рішенням путін серед іншого плюнув прямо в обличчя тим державам, які намагалися якось підтримувати з росією торговельно-економічні держави, – акцентує Вадим Трюхан. – Навряд чи, почувши про мобілізацію і так звані “референдуми”, зраділи ті самі лідери Китаю, Індії, Туреччини. Впевнений, що нічого, крім роздратування, вони не відчували… У результаті агресорська федерація на всіх парах мчить у темне минуле. І воно для неї та її громадян буде абсолютно не веселим… Пора, нарешті, комусь зірвати в цьому божевільному російському паровозі стоп-кран – і зупинити військового злочинця №1 путіна разом із його організованим злочинним угрупуванням. І що швидше – то краще”.

А ось директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги “Гібридна війна” Євген Магда вважає недивною жорстку позицію лідерів західного світу щодо так званих “референдумів” та нових загроз з боку Росії.

 “І терміни проведення псевдореферендумів, і формат, і місце, де вони проходитимуть, і відсутність навіть мізерних юридичних підстав для цього – це грає проти росії. Жодна цивілізована країна не визнає таких постановок”, – упевнений Євген Магда.