24 серпня Верховна Рада України зібралась на урочисте засідання. Були присутні другий, третій та п’ятий президенти України. Глава держави Володимир Зеленський закликав підтримати першого президента Леоніда Кравчука, який зараз перебуває у лікарні.

Леонід Кравчук пропустив урочисте засідання Верховної Ради 28 червня у День Конституції. Згодом стало відомо, що 29 червня першому президенту зробили операцію на серці.

Кравчук відмовився лікуватись за кордоном. Останньою інформацією, яка була відома про Кравчука – те, що він під’єднаний до апарату ШВЛ та перебуває у реанімації.

Сьогодні Президент України Володимир Зеленський побажав здоров’я першому главі Української держави Леоніду Кравчуку, зазначивши, що прийняття законопроекту про великий Державний Герб – його ідея і мрія.

Зеленський наголосив, що депутати розглядатимуть питання великого Державного герба. Великий Державний герб мав представляти Кравчук.

“Я знаю, що сьогодні у вас буде позачергове засідання і ви розглядатимете питання великого Державного Герба. Його сьогодні мав представляти перший президент України Леонід Макарович Кравчук … Це його ідея, його мрія … Я вважаю, що він заслуговує на підтримку, нехай буде здоровим. А така держава, як Україна, точно заслуговує ще на один символ”, – заявив Зеленський під час виступу на урочистому засіданні Верховної Ради, присвяченому 30-річчю незалежності України.

Глава держави зауважив, що Кравчук беззаперечно заслуговує на аплодисменти та підтримку. 

Як повідомлялося, 28 червня на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди Дня Конституції президент вніс на розгляд парламенту проект закону про великий Державний Герб України.

“На мою думку, дуже важливо не лише відзначати появу державності, але і об’єднуватися для її збереження. Нашу велику українську сім’ю єднає родина державних символів України. Це три брати – Державний Прапор України, Державний Герб і Державний Гімн. Вони пов’язані статтями Конституції України, і пов’язані на рівні національної підсвідомості”, – зазначив глава держави.

За його словами, Гімн України – це наша душа, мудрість наступним поколінням.