Російська армія все ще намагається повернутися до наступу.

На багатьох ділянках фронту тривають важкі бої, але ініціатива за Збройними силами України. Вони наступають на деяких ділянках фронту в районі Бахмута.

Про це повідомляє Міноборони Британії із посиланням на розвідку у Twitter.

Також, відповідно до даних західних розвідників, на фронт знову повернулися “Тік-Ток війська” Кадирова.

“Ймовірно, російські війська все ще отримують наказ повернутися до наступу якомога швидше: кадирівські підрозділи очолили невдалу спробу взяти місто Мар’ївка поблизу Донецька, де лінія фронту мало змінилася з 2015 року”, – сказано у повідомленні.

У свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW) йдеться, що українські військові здійснюють наступальні операції на Бахмутському напрямку.

Як зазначають аналітики, у Міноборони України заявили про перехід від оборонних операцій до наступальних, а також про просування за останню добу на 200-1000 метрів на різних ділянках фронту в районі Бахмуту.

Крім того, командувач Східної групи військ України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що українські війська просуваються на флангах Бахмута. Своєю чергою російські воєнкори повідомили про контратаки ЗСУ в районі населених пунктів Кліщіївка, Оріхово-Василівка, Берхівка та Яковлівка.

Згідно із заявою заступника міністра оборони України Ганни Маляр, росіяни кидають до Бахмута свої резерви, щоб забезпечити глибокоешелоновану оборону.

У звіті також йдеться про те, що російські війська продовжували обмежені наземні атаки вздовж лінії Авдіївка — Донецьк. За даними Генштабу України, окупанти провели марні наступальні операції у напрямку Авдіївки. ЗСУ також відобразили 13 російських наземних атак у Мар’їнці.

Збройні сили України продовжують тиснути на окупантів. Наші захисники заволоділи ініціативою і готуються завдати ворогу поразки поблизу Бахмута.

Про це 24 Каналу розповів колишній командир полку “Азов” Максим Жорін. На його думку, військові 3-ї окремої штурмової бригади ефективно виконують поставлені перед ними завдання.

Як відомо, стратегічно найважливіші бої зараз відбуваються на південному і північному фланзі від Бахмута, де ЗСУ перейшли до контрнаступальних дій. Помітну роль у цьому відіграє 3-я штурмова бригада (колишній полк “Азов”).

Ми повністю забрали ініціативу у ворога і зараз “рвемо” його на флангах, просуваючись вперед. Ворог більше не може вести наступальні дії. Ми диктуємо російській армії свої умови,
– розповів Жорін.

Мета цих дій – охопити російське угруповання з флангів і створити такі умови, за яких воно не зможе утримувати Бахмут.

Протягом останніх місяців Збройні Сили повністю виснажили підрозділи ворога, якими він просувався вперед. Натомість окупанти не врахували, що після захоплення міста їм доведеться перейти до оборони.

“Російська армія жила мріями про постійний наступ і подальшу окупацію Донеччини. Але реальність виявилася іншою”, – проаналізував ситуацію Жорін. ЗСУ скористалися тим, що на окремих ділянках ворог погано підготувався до оборони.

Ми просуваємось вперед, виявляємо їхні позиції, вибиваємо їх звідти, закріплюємося – і знову продовжуємо рух. В підсумку, ворог або буде змушений піти з міста, або буде знищений нашими підрозділами,
– ділиться своїм прогнозом військовий.

Окупанти не кидають своїх позицій і не здаються масово в полон. Але в тих місцях, де Збройні сили концентрують свій удар, ворог зазнає поразки у ближніх боях.