У Дніпрі за ухвалення незаконних рішень звільнено суддю Бабушкінського районного суду

Рішенням Вищої ради правосуддя від 16.02.2021 № 360/0/15-21 звільнено Литвиненка Ігоря Юрійовича з посади судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська.

Дисциплінарна справа відносно нього була порушена через скарги громадянина Турецької республіки Ахмета Пеніч та Дніпровської міської ради.

Під час її детального розгляду було встановлено, що суддя Литвиненко І. Ю., окрім втручання в діяльність слідчого та прокурора, допустив також втручання у вирішення цивільно-правових відносин між особою, що здійснює самочинне будівництво, та Дніпровською міською радою – власником землі, на якій здійснюється таке будівництво.

Так у рішенні Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя йдеться:

«Із постановлених суддею рішень вбачається, що суддя усвідомлював відсутність законних підстав для ухвалення таких рішень, однак допустив істотні порушення вимог положень КПК України з метою досягнення цілей, не пов’язаних із цілями та завданнями кримінального судочинства».

Таким чином Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади судді.